Obecní pumpa na vodu

Od: Datum: 08.07.15 12:34 odpovědí: 2 změna: 08.07.15 21:20

dobrý den, máme chalupu v malé osadě ve středočeském kraji. Patříme pod relativně velkou střediskovou obec a to je problém. Na investice v menších obcích a osadách, které ke střediskové obci náležejí se jaksi nedostává ani peněz ani kapacita.Chtěla bych se zeptat, zda je poviností obce zajistit VŠEM pitnou vodu v obci. U nás sice je obecní studna, která mívala vyhlášenou vodu pro kterou jezdili i lidé z okolí, ale nikdo jí neudržoval a asi před rokerm se rozlámaly spodní skruže, studna se zanesla a voda se nedá používat. Má obec povinnost studnu opravit a vyčistit? Děkuji za odpověď. Zlata


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.07.15 20:56

Ahoj. Zlato, nikdo se tu k odpovědi moc nemá a tak něco na tohle téma napíšu já. U nás na obci, než se začaly zřizovat vodovody, se každej musel o svou vodu postarat sám. Jen to začalo už více než před 100 lety. Domků bylo míň, lidi měli podstatně menší spotřebu vody. Skoro u každého domku nějaká studna byla. Když někde nešla zřídit-vykopat, tak si lidi museli chodit pro vodu k nějakým společným. Někde na návsi. Pak se o ně nějak starali. Dneska jsou už tak nějak na okraji zájmu obcí. Aby za jejich způsobilost na pitnou vodu, nemuseli brát nějakou odpovědnost a nechat dělat i jen 4x ročně rozbory vody, pověsí na ně cedulku. Například Voda není pitná. Někdo, co chce z takových brát dále pitnou vodu, se musí nějak postarat sám. Buď zatlačit na představitele těch Střediskových obcí, nebo se postrat o vyčištění a údržbu sami. U nás obec dělala vodovody na etapy. Nejdřív zásobili horní rozvojovou část obce a pak asi po 30 letech došlo na tu dolní-zánikovou. Kdo měl zájem, tak se k tomu novému hlavnímu řadu připojil a tak už má zabezpečenou dobrou pitnou vodu. Pokud měl nějakou svou studnu, nebo napojení na tu obecní Užitkovou nehlídanou vodu, může ji používat na zahrádku, na WC atd. Podle domovních rozvodů.

Nějakou zmínku o nějaké povinnosti tvé stř. obce, tu vaši studnu nějak řešit, tu snad zmíní někdo ve věci znalejší. Ale, znáš to. Co si neuděláte, to nemáte.

doplněno 08.07.15 22:11:

Tak že, Martin doplnil. Teď už je jen otázka, jestli je lepší na svém dělat celé dílo za své? Nebo dát dokupy tu už udělanou? A taky za své a na cizím. Třeba by šlo to s obci nějak dořešit ohledně nějakého ,,Břemene,, , Pak jde o čas, jak to oboje bude dlouho trvat a jaká bude úspěšnost v získání-nálezu nějaké vody v té vlastní. Pak se nám můžeš pochlubit, jaké řešení jste si vybrali. Ahoj.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.07.15 21:20
avatar
Ne, obec nemá povinnost zajistit všem vodu.
Udělejte si vlastní studnu a tu si udržujte, budeteli mít štěstí, třeba budete mít i pitnou vodu.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.