Revize plyn. topení - nemám doklad

Od: Datum: 08.07.15 09:13 odpovědí: 4 změna: 22.07.15 00:21
avatar

Pěkně zdravím a prosím o vysvětlení, k čemu v praxi je a jak moc důležitý je doklad o revizi plynového kotle. Revizi mám, doklad ne.

V lednu zlobil plynový kotel. Opravář přijel dvakrát, poprvé opravil a vysvětlil, jak mohu kotel nahodit já, podruhé opravil. Podruhé nepřijel tak, jak slíbil. Na můj dotaz se omluvil, prý řeší samé havárie a ztratil mé telefonní číslo. Požádala jsem o velkou revizi kotle. Domluvili jsme se, že se ozve do týdne či dvou týdnů, až ty havárie ubydou. Zaplatit za opravu nechtěl, prý až při revizi, najednou. Neozýval se. Počátkem května jsem se ozvala já. Byl rád, prý věděl, že má v našem městě rest, ale nevěděl u koho. Zase ztratil mé telefonní číslo.

Revize je hotová. Nad papíry u stolu, já už s peněženkou v ruce, jsem mezi řečí poznamenala, že nejraději platím v obchodech kartou, faktury z účtu. Okamžitě reagoval, že mi pošle fakturu. Na lednový dluh zapomněl, ale připomenula jsem to. To přijal v hotovosti. Celkově jsem se utvrdila v názoru, že je bordelář. Ale odborník to bude, to vím od sousedů, kde objevil a opravil závadu, se kterou si jiní nevěděli rady.

Týdny ubíhají, faktura s revizní zprávou nejde. Telefonicky jsem se poptávala. Prý už, už, teď to posílám. Nepřišlo nic, uběhly další týdny.

Mám se radovat, že jsem ušetřila asi 1300 Kč? Vlastně se mu stále snažím vnutit peníze a připadám si jako blbec.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 08.07.15 09:19
avatar

Dobrý den, je to zajímavé, ale můj otec také jednou honil řemeslníka, aby mu mohl za jeho práci zaplatit - trvalo to, tuším, tři roky, ale už nevím, jak to dopadlo. Vy jste udělala maximum, tak to nechte (zatím) být. Až si bude pán dělat účetnictví, tak se možná ozve.

Potom mu (třeba) zaplatíte. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.07.15 12:15
avatar

Vy osobně tu revizní zprávu k ničemu nepotřebujete, ale mohla by zajímat pojišťovnu v případě nějaké pojistné události, způsobené závadou na kotli.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 08.07.15 12:46
avatar

Bimbam, nejste z okolíé Pardubic, páč mám podobného revizáka, který mi udělal několik revizí, kontrol, dodal dokumenty, jen nedodal fakturu, nemá čas..až příště...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.07.15 00:21

Problém bude asi v tom, že ten servisák není držitelem osvědčení revizního technika plynových zařízení, které vydává Technická inspekce ČR ( TIČR). Z toho důvodu nemůže dodat revizní zprávu. Hovoří sice o "revizi" kotle, ale prakticky provede pouze jeho vyčištění a seřízení.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.