Kde to zjisjtím

Od: Datum: 07.07.15 21:17 odpovědí: 10 změna: 08.07.15 08:07

Koupila jsem starší dům a jeden soused mě řekl, že na moji kanalizaci je napojený ještě jiný soused. Na domě však žádné břemeno není zapsané. Kde mám zjistit zda je napojený na moji kanalizaci? Kde je to v plánech zakraslené a kde je do nich možné nahlédnout?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.07.15 21:29

Co to je "moje kanalizace"? To máte svoji domovní čističku odpadních vod?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lilil
Datum: 07.07.15 21:38

né, domy jsou za sebou, a aby prý soused nemusel tenkrát kopat na druhou stranu, bylo jednodušší se napojit na kanalizaci na dům, který už stál pod ním, což je ten dům, který jsem koupila.

Od: jujinek*
Datum: 07.07.15 21:44

nevím, ale neřeší se takové věci, ohledně bydlení na úřadě? No, nevím, zatím nic podobnýho řešit nemusím

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.07.15 21:49

No já to pochopil tak že je napojen na její odpadní trubku, na asi jejím pozemku a poté společně do kanalizace.Ale k dotazu-můžete se zkusit zeptat na stavebním úřadu popř.u správce kanalizace ale jestli je to starší barák tak pochybuju tenkrát se to dělalo samo-domo a na nějaké zakreslování se sr...Takže jedině asi vodaře z kamerou a hledat(cena bude asi hrozná) nebo krumpáč+lopata a kopat.A proč se nezeptat toho souseda.Platíte stočné asi oba dva tak bych v tom problém nehledal a jestli tam budete stavět nebo něco tak se sním domluvíte o přeloženi a kdyyž to nepůjde po dobrém tak mu to ucpete a on to přeloží:)

doplněno 07.07.15 22:42:

No v právu se nevyznám.On už neřekne?Je po smrti?Nikdo tam nebydlí?Budete dělat kompletně novou kanalizaci?Jestli jo tak na "černou"trubku narazíte.Ale jestli nemáte žádné břemeno*nevi*

doplněno 07.07.15 23:47:

No zajděte na ten stavební úřad ale si myslím že je to černá stavba.Ještě bych to skusil po dobrém:"Sousede,dělám nové odpady-staré zasypávám slyšel jsem že jste se kdysi připojil jestli chcete tak se můžete připojit za určitá procenta ceny jestli né tak plavete ve srač..".Ale musíte ho zaslepit tak abyste neplavali vy:)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lilil
Datum: 07.07.15 21:58

ano magore, pochopil jste to úplně správně! No on mě to už neřekne, protože je třeba opravovat a já chci, aby se na tom podílel finančně. A když mu to zaslepím, co tomu řekne právo? Nebudu mít potom víc problémů?

Od: trtr
Datum: 07.07.15 22:04

Zdravím, každý dům má mít svoji přípojku ke kanalizaci, takže budete nejspíše v právu. Zajděte na vodovody a kanalizace či tam zavolejte a tam Vám určitě poradí, protože se k tomuto dílu musí vyjádřit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.07.15 22:50

Ahoj. A co když na věc, může být i jiný pohled? Názor? Co to prostě jen nechat být? Nechat to v zemi, kde to je? Nač si kůli tomu rozkopávat dvorek, pozemek? Vodné stočné si platíte každý za své, tak co řešit? Když mu to po rozkopání ucpeš, tak pak si z jeho odpadů uděláš na dvorku nějaké hovňouzní jezírko? Kam to asi hned pošle?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lilil
Datum: 07.07.15 23:09

Kanalizace je v havarijním stavu a potřebuje opravu, musíte číst pořádně, podmačuje mě dům, proč mám opravu hradit celou, když ji soused využívá a je přetížená? Za nic nechce platit. Copak by vám někdo něco dělal zadarmo?

Datum: 07.07.15 23:29

Ahoj. Lilil, nějak jsem si nevšimnul, že je zapotřebí ,,opravovat kanalizaci,, . Jak je přetížená? Je snad nějak přicpaná? Když se spláchne, tak těch 10 litrů profrčí i s bobanem do hlavního řádu jak metro. Opravovat se bude jen nějaké místo, nebo nějaká delší trasa?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.07.15 08:07

Správa vodovodů a kanalizací má zakreslené přípojky, tady u nás to kdysi upřesňovali kamerou , protože stavební úřad to nemusí mít přesné, jak ukazuje praxe, takže tam byste měla mít možnost nahlédnout a zjistit. Zjišťovala jsem to též při přestavbě synova domu a bylo to bez problémů, ochotně mi pomohli. Pro jistotu si vezměte doklad o vlastnictví domu, ale po mně ho nechtěli.

Ještě dodávám, zřejmě v tom spoji, kde se k vám připojoval, se to hnulo a teče vedle, ale to je jen můj odhad.

doplněno 08.07.15 08:17:

Ještě jednou, VaK zjistí tou kamerou, (myslím woma-vůz), i kde je závada a kde kopnout do země, ale to vám všechno snad sdělí, je to už pár let co jsem to potřebovala, chtěli za to asi 3 000, ale pak mi stačily záznamy.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.