Co na střechu garáže na místo téru?

Od: Datum: 07.07.15 18:39 odpovědí: 8 změna: 10.07.15 12:22

Zdravím, mám na garáži plochou střechu, která je natřená térem. Dříve se pravidelně co pár let natírala, ale naposledy tak před 10 lety. Zatím střechou nikde viditelně neteče, ale nechci čekat až začne a tér už je dost popraskaný. Takže moje otázka zní, co se střechou provést? Tér už se pokud vím běžně koupit nedá a ani po něm nějak extra netoužím.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.07.15 19:16

fatrafol,plachtu,nalepit modifikovaný pás,nebo viz dolejc tema rovná střecha

Ohodnoceno: 0x

Datum: 07.07.15 19:23

Plechy- klasický pozink,titanzinek,měď.Různé modifikace IPA -s Al vložkou,se sk.vláknem...,osobně bych si dal Sarnafil /sváří se horkovzduchem,,je to v podstatě PVC fólie se sk.vláknem/ nebo jí podobné fólie.

Od: buss®
Datum: 07.07.15 21:54

IPU kvalitní.

Datum: 07.07.15 23:10

Ahoj. Práce se dá udělat několikerým způsobem. Draze, levně, dobře a špatně. Já jsem to tady už jednou psal, že jsme s kámoškou napatlali stěrkama, na střechu garáže, s nepatrným spádem, kde byla popraskaná navařená IPA. DENBIT. Opravná stěrka, 5 kg za 389 Kč. Rozetřeli jsme na tu plochu 4 kyblíky a už to drží 3 rok. Udělali jsme to za asi 2 hodiny ve dvou. Bez strhávání starého, bez natavování nového, bez oplechovávání. Věřím, že si nějaké, pro tebe přijatelné řešení vybereš.

Datum: 07.07.15 23:41

jestli je tam toho teru za ta leta dostatecna vrstva, jen to prejedte horakem at se to zaceli, jinak Onduline stoji 100-120Kc/m2 (uz se tady nekolikrat lidi preli o vydrzi onduline ale 10 let to da uplne s prehledem, vzhledem k tomu ze nejlevnejsi koberec stoji stejne a takovou vydrz ani nema tak nevim co nekdo proti onduline ma :) )

Datum: 08.07.15 16:26

Zdravím,
plošně nátěry lepenkových střech jsem místo roztaveného asfaltu natíral Lutexem (nově položenou krytinu). U starých krytin jsem po různých pokusech a způsobech oprav většinou zvolil stržení celé staré krytiny a položení krytiny nové - pískované lepenky.
Pokud nechce zatím měnit krytinu z nějakých důvodů (pracnost, cena atd.) mohu vřele doporučit na zalévání prasklin připravek Tlumex plast plus - velmi se mi osvědčil a o mnoho předčil konkurenci.
Více jsem k tomu napsal ve své odpovědi u této otázky.

Datum: 10.07.15 10:11

Díky všem na nápady a rady. Protože to zatím plánuju spíše jako preventivní údržbu, vezmu to asi nějakým gumoasfaltem. To by snad mělo stačit.

Datum: 10.07.15 12:22

Ahoj. Rudiiku, jen si rozmysli, jestli ti na to bude stačit jen nějaký nátěr. Jestli by nebylo lepší nanesení silnější vrstvy nějakou škrabkou. Takové 3-4 mm. Ahoj.

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.