Zkušenosti s regulací vytápění

Od: Datum: 07.07.15 12:29 odpovědí: 4 změna: 13.08.15 16:09

Dobrý den jsme spoluvlastníci jednoho SVJ v Praze, dům cca 10 pater. Hledáme možnosti jak ušetřit na už tak drahém vytápění zCZT (PT a.s.). Máte někdo zkušenost s regulací EKOREG-BXC? četl jsem že to tady před rokem někdo rozebíral?
http://vytapeni.tzb-info.cz/1…zeni-nakladu-na-vytapeni-domu
Předem děkujeme za radu. Z.N.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.07.15 21:40

Pražská teplárenská a.s. žene do obytných domů zbytečně moc teplou vodu, aby prodala co nejvíce tepla. Uživatelé bytů však nejsou schopni teplo uregulovat tak, aby se byty nepřetápěly. Proto by bylo vhodné centrálně regulovat teplotu přívodní topné vody v závislosti na venkovní teplotě vzduchu. Na to stačí jednoduché míchací zařízení (trojcestný ventil) s termostatickou regulací - míchá se studená zpátečka s příliš teplou stoupačkou. Na to nepotřebujete EKOREG, který údajně měří skutečnou spotřebu tepla v objektu, což je marketingový tah a bude to hezky drahé !

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.07.15 22:18

Pražská teplárenská nám ekvitermně reguluje. Vám ne?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.07.15 23:27

Nám neregulovala a tak jsme se odřízli a máme nyní svoji plynovou kotelnu, která už ekvitermě reguluje, až manželka nadává :o))

Ohodnoceno: 0x
 
Od: technik
Datum: 13.08.15 16:09

Ne vždy je jednoduchá regulace tím pravým řešením. Navíc regulace tzv. směšováním na vstupu do domu není ve většině případů v soustavách CZT dovolena. V Praze na Ohradní ulici bydlí můj kolega z práce a dle jeho vyjádření se jim investice do systému EKOREG vrátila do dvou let, takže je na zváženou, zda se jedná o drahou investici.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.