Pochůznost zateplení na půdě?

Od: Datum: 07.07.15 12:10 odpovědí: 11 změna: 08.07.15 12:57

V rámci Zelené úsporám nám firma na půdě na rovný beton položí 20cm polystyren. Protože půdu používáme jako úložný prostor, potřebujeme, aby se dalo tam chodit a aby se dala plocha i zatěžovat. Prý se to dělá tak, že se nějak dají trámky mezi ty polystyreny a na ně se pak (tedy nad polystyrenem) položí OSB desky. Nemáte náhodou někdo obrázek, jak to má vypadat nebo můžete prosím více poradit - jakou tloušťku těch OSB desek, jestli se ty trámky nějak spojují apod? Děkuji!

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.07.15 13:22

já nařezal osb na 20 cm pruhy udělal rost mezi to polyš propěnil,na vrch záklap z osb desek pro zpevnění a vyztužení kousky střešních latí.něco jako na foukanou izolaci

doplněno 07.07.15 13:30:

jen pro představu

doplněno 07.07.15 18:54:

je pravda že to stačí přímo na polyš to nic neudělá,dyt takto se dělají podlahy,ja dával na vrch zbytky vaty co dum dal a pod to polyš tak proto taková skladba,jen bacha na hlodavce,jak rozkoušou desky bude to mazec-sama kulička,taky jsem zápasil,dneska bych možná dal foukanou nebo pěnu

Ohodnoceno: 2x

Datum: 07.07.15 14:05
Vůbec bych si nedělal násilí a OSB desky položil přímo na polystyren.pokud chcete extra ,tak (tuším tl okolo.centimetru) ve dvou vrstvách na převazbu-teda poku se na půdě věší prádlo.Pokud občasně tak tl je okolo 2cm.Nebo udělat rošt na beton z hranolů na výšku izolace a na to o5 osbéčkčo.
doplněno 07.07.15 16:33:

Doplnění -prvně na mobilu jsem blbě přečetl takže celá pochozí což nic nemění na odpovědi 2x OSB prošroubit.jinak pkd byste chtěli rošt tak pro insiraci viz obrázek.Šlo jen o přístup ke STA a ne revizi a čistění komínů,tl vaty 14 a 16cm,pokud dobře pamatuji,rošt 2x hranoly na sebe sešroubené vinklem v rozích a na nich přišroubené 1xOSB dle rozměrů roštu tl?2cm?

Ohodnoceno: 2x

Od: paw®
Datum: 07.07.15 14:07

Jj, primo na EPS polozit OSB desky. Jestli tam mate ulozenou starou skrin se zimknima kabatama, tak OSB deskz 2x pres sebe krizem, slepit a sesroubovat.

Ohodnoceno: 4x

Datum: 07.07.15 19:44

Mnozí to řešili i takto:

http://cukrar.rajce.idnes.cz/…ta_obrazky/#plisen_OSB_02.jpg

a měli problém s odvodem kondenzátu. Víte kde bude rosný bod? Kudy se bude odpařovat?

doplněno 07.07.15 20:50:

Ideál by byla spárovka nebo překližka,

ale to je nevhodný materiál..je parotěsný...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 07.07.15 20:21

Každý rošt je potenciální tepelný most, čili vždy bude lepší souvislá vrstva izolantu ve stejné tloušťce. Z hlediska prodyšnosti i nezájmu hlodavců budou vycházet lépe minerální desky než EPS. Pochozí vrstva jistě paropropustná, žádná linolea jako finální vrstvy atd.-hrozí kondenzace vlhkosti na vnitřní straně s následnou devastací konstrukce a degradací tepelně-izolačních vlastností. Ideál by byla spárovka nebo překližka, vzhledem k vyšší ceně i horší kvality (vady-trhliny, suky atd...)

Datum: 07.07.15 20:32

mam dané větrací mřížky,čtvereček 15x15cmz pozinku a vysekané díry,cca po 2,5 metrech starou pulku prkna což se mě na větrání zdá lepší,popravdě jsem to neštudoval jak to vypadá

Datum: 07.07.15 21:14

Pane Cukrář: Z deskových dřevomateriálů na souvislou pochozí vrstvu je spárovka nejprodyšnější. A vzhledem k prodyšnosti pojiva a dřevního podílu bude vždy vycházet příznivější hodnota paropropustnosti pro takový deskový dřevomateriál, kde je podíl pojiva nejmenší. OSB, DTD, MDF atd...obsahují pojiva mnohem více. Můžete trochu rozvést Váš závěr?

Datum: 07.07.15 21:32

Nemohu rozvést svůj názor. Páč já jsem poučován na školeních, že tyto materiály jsou neprodyšné a nejsou vhodne k zakrytí tepelné izolace. Dokonce i zde: http://www.isover.cz/system-stepcross jsem s autorem článku (to tam byl jen první obrázek po mnoho let) vedli polemiku o nevhodnosti záklopu OSB desky. Proto je tam slovo i fošna. Páč jinak pod deskou musí být odvětrávané mezera, asi 10 cm dle velikosti plochy.

Vy máte jiný názor, já ho respektuji, ale nesouhlasím. Že spárovka je z deskových materiálu nejprodyšnější je možné, ale není prodyšná. To je jako když se říká o polystyrenu, že je neprodyšný, on je jen těžce prodyšný..

Datum: 07.07.15 21:48

Prodyšnost spárovky je v průřezu stejná, jako prodyšnost prkna. V tom bychom se měli shodnout.

Datum: 08.07.15 12:09

Pane kolego, jelikož neznám hodnoty obou materiálu, nemůže vést v tomto směru fundovaný dialog.

Jen vím, že i ohoblovaná prkna (palubky) zhorší prodyšnost vodních par..

Od: asd1
Datum: 08.07.15 12:57

Samotná ano, ale spárovka je lepená x prkno má škvíry.

Jako nejvhodnější vidim palubky, ani nejsou o moc dražší než OSB... Rošt z OSB nebo z prken (fošen). Nebo bez roštu přímo na polyš - položit napříč prkna a do něj palubky, výškový rozdíl mezi prkanma se dorovná slabším polyšem... Palubky 20 - 30 mm podle toho jak moc se po tom bude chodit a jak hustý bude "rošt" pod nima...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.