Kolik máte pracích prostředků?

Od: Datum: 07.07.15 00:12 odpovědí: 25 změna: 19.07.15 20:21

Dobrou noc, zajímalo by mě kolik máte pracích prostředků, nevím zda toho nemám moc mám : prací prášek na barevné, prací gel na bílé ( občas prášek, kapsle), gelové kapsle na barevné, gel na barevné, pak na "lepší" prádlo vybrané značky pokaždé jiné Dreft,Wollite,Perwool na barevné,černé,vlnu, Perwool na sportovní, pak aviváž ( Lenor,Silan.Cocolino, Softlan)

na některé prádlo mám i dvakrát např. na vlnu

asi nejlepší aviváž co jsem měla byla coccolino lavender bloom opravdu vydrží dlouho vonavé prádlo ve skříni, vůně není nějak agresivní je dlouhotrvající a příjemná

jak jste an tom Vy?

Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.07.15 01:24

já mám na všechno mejdlo s jelenem *smich*

Ohodnoceno: 1x

Datum: 07.07.15 03:52

Střídám prací gel a mýdlo s jelenem...

Datum: 07.07.15 02:39
Mam prasek na bile , prasek na barevne a na zkousku jsem vzal kapsle.
Ohodnoceno: 0x

Datum: 07.07.15 06:47

Já mám prášek na barevné prádlo, protože toho opravdu bílého moc nemám a barevnému s barva vyšeptává. Pak mám vždycky nějaký gel na jemnější prádlo, co prášek moc nemusí. Třeba deky. Koupila jsem 2 l Jelen, universal, za 120 kč. Tak jsem zvědavá, ještě jsem v něm neprala. Voní pěkně, ale ocásek má jelenový.

doplněno 16.07.15 07:27:

Oprava, toho Jelena jsou 3 l.

Datum: 07.07.15 07:10

Asi třetím rokem si připravuji "mýdlový sliz" (nastrouhané mýdlo s jelenem nebo podobné mýdlo, soda, horká voda). Je to levné a dostatečně účinné, pokud je prádlo jen propocené nebo lehce ušpiněné. Kromě toho mám neustále ještě jeden maximálně dva přípravky z obchodu, značky i účel hlavního použití střídám.

Datum: 07.07.15 07:23

Jen jeden dětský prášek na praní. Není tak agresivní jako ostatní prací prášky, z některých jsem se osypala vyrážkou, jsem alergik. Peru v tom vše v automatické pračce. Na ruční praní pak obyčejné mýdlo s jelenem. Aviváž nepoužívám. Nemám ji ráda. Vy máte docela dobrý prací arzenál, je vidět, že jste zcela v zajetí televizních reklam*smich*

Datum: 07.07.15 07:33

Já mám jeden gel na barevné, jeden na bílé a jednu aviváž.. Pak mám ještě někde zahrabaný "dárek" od kamarádky, prací ořechy a Puer (ona je alergička, chemické prací prostředky a aviváže nesnese), ale už se k tomu odhodlávám několik let :-D

Datum: 07.07.15 07:51

Jeden gel na barevné prádlo a jednu aviváž. Není potřeba to přehánět.

Datum: 07.07.15 07:55

Mám pytel dnes běžného prášku (upřímě řečeno názvem si nejsem jistý) a lahev pervolu na svetry. Stačilo by mi i to mýdlo s jelenem, ale jsm líný ho strouhat. Navíc dost zanáší pračku.

Datum: 07.07.15 08:13

mám jeden uni prášek a žádnou aviváž a v ruce nepřepírám

prádlo mám pěkné

Od: trtr
Datum: 07.07.15 08:53

Zdravím, po velkém zkoušení používáme: Ariel gel barevný (univerzální použití-utěrky, ručníky, prostěradla,...), Perwool růžový (svetry), Dreft Black (černé-rifle černé i modré, černé kalhoty), Perwool (Dreft) modrý (trička a košile s elastanem+gumičkami). Na extra skvrny Ariel Professional White i Color. Máchadlo (aviváž) nepoužíváme (špiní pračku zevnitř), kvalitní prostředky pěkně voní (zejména vývozní a pro cizí státy EU). Jinak na zaprání používáme mýdlo Jelen a na změkčení vody Calgon 2 v 1.

Od: paw®
Datum: 07.07.15 09:15

Mame 2 prasky a 1 avivaz. Jeden prasek na bile, druhy na barevne (jakekoliv). oboji myslimze ariel nebo Persil. A avivaz Silan. Bohate to staci.

Datum: 07.07.15 10:41

Chtěla jsem napsat něco o podvědomí a reklamách, bohužel Eulálie již byla u počítače dřív. Takže souhlas s ní.

Řadím se k též k minimalismu. Mám jeden sypký italský prášek z Madelu na všechno prádlo a to s Marseillským mýdlem Gran Bucato Lavatrice.

Suším venku a žádnou aviváž nepoužívám, jelikož není třeba. Z venku voní prádlo také příjemně.

A protože se pere vlastně většinou čisté prádlo, tak používám přášku minimálně a vydrží mně dlouho.

Na ruční praní jemného prádla používám zbytky šamponů, sprchových gelů. A na límečky a rantle, ramínka mýdlo též z Madelu Winni,s naturel.

Až spotřebuji sypký prostředek, uvažuji o tekutém pracím prostředku. Dívám se právě a vidím, že mají nové typy pracích prášků. Soffice Lavatrice s Marseillským mýdlem, nebo Deox, oboje na bílé i barevné.

Pokud je v koupelně mnoho chemikálií, tak to na člověka ty umělé vůně nepůsobí dobře, není to zdravé. Chemické látky ovlivňují u mužů potenci a kvalitní spermie. Matky a manželky by měly prací prostředky uchovávat mimo koupelny v dobře uzavíratelných obalech.

To samé bytové parfémy, vůně do bytu typu Air Wick, Ambi Pur atd.

Od: trtr
Datum: 07.07.15 10:47

Taky cesta, mně příjde, že gel se lépe rozpouští, ale to možná i kvalitní prášek. Pozor, dovozové prášky a jiné věci jsou lepší, prostě jsme to v ČR neohlídali a připustili, že je všude prodává jen šmejd.

Datum: 07.07.15 10:59

Ano, o těch gelech se mluví, jak jsou lépe rozpustné a mají tedy okamžitou lepší účinnost. Zvláště, když se pere při nižších teplotách. Já jsem s tou italskou drogerií spokojená i s přípravky na nádobí, specielně na nerezové nádobí.

Od: ruze®
Datum: 07.07.15 10:53

Gel na bílé, gel na barevné a gel na tmavé-černé. Kupuji větší balení cca 4,5 l a když jsou v akci,např. v Kauflandu až o 50% levnější. Obyčejnější aviváž mám na tmavé a lepší na bílé prádlo. Mýdlo s jelenem je super,ale jen na ruční praní nebo ve vířivé pračce kde přebytečnou pěnu odchytáte, v automatce jsem jednou,,vypěnila,,celou koupelnu! :--))

Od: pb®
Datum: 07.07.15 12:20

Mám prášek na barevné, vždy když je v akci, Persil nebo Ariel a gel Perwol na jemné a svetry nebo když peru na krátký program, kdy se prášek špatně rozpouští. Bílých věcí mám minimum a stejně tak černých. Aviváž nepoužívám, ale jednu vysychající lahev Silanu doma mám a taky mám láhev s tekutým škrobem, škrobím jen jeden kabátek.

Datum: 07.07.15 12:29

Jeden gel na všechno prádlo. Střídáme různé druhy dovezené z Rakouska či Německa. Aviváž nepoužíváme, prádlo voní po pracím prostředku. Odolnější prádlo jde pak do sušičky, citlivé věci na sušák.

Od: liba
Datum: 07.07.15 12:57

Všem moc děkuji, aspon můžu porovnat jak na tom jsem.

Od: fiik®
Datum: 16.07.15 00:02

Eh no jak to jen napsat :) je toho poměrně dost co máme položené na pračce a sušice a ještě na poličce nad němi :)

Máme prací prášek na bílé ( na to používáme výhradně prací sypký prášek protože ten jediný obsahuje rozjasňovadla které gel neobsahuje)

Pak máme prací prášek na barevné, taktéž i gel na barevné prádlo (formil, ariel, persil a ještě něco co kupiji v Řecku)

Dále tam máme prací prášek na jemné prádlo - prostě takové ty lepší hadříky :)

Gel na černé a tmavé prádlo

Z Dmka máme ještě prací prášek na utěrky a takové dá se sním prát na vyvářku a opravdu vypere i zašpiněné utěrky z kuchyně :)

Nějeké gelové kapsle

Sanitol na dezinfekci prádla, aviváže (silan, lenor, cocolino, softandoil, ocet atd)

Nějaké odstranovače skvrn a samozřejmě žlučové mýdlo a jelen nesmí chybět :)

No toto by bylo asi vše co máme doma na praní :)

Datum: 16.07.15 00:06

ehm, cítím se kvůči vám jako neandrtálec, máme aviváž,prací prášek a občas marseilské mýdlo tekuté :D

Datum: 16.07.15 07:28

Kuchařinko, nic si z toho nedělejte, takových je nás hodně. A nemyslím si, že bychom chodili ve špinavém nebo zapraném. :-D

doplněno 17.07.15 07:42:

Bruno, fakt dobrá rada! Už vidím rodinu, vlastně maminu, s několika dětmi, po kterých bývá několikeré oblečení za den, jak namáčí a přenáší a pere. A nejen maminu. I mě. To bych se mohla na automatku, která má i předpírání místo namáčení, vybodnout. A také má rychlý program, když příjdu zvenku zpocená, stoupnu si k ní, naházím, pustím a pak teprve jdu pod sprchu. Ale tam bych nemohla, protože by se tam máčelo prádlo. *smich* No neblázeněte!

Myslím si, že včas a často prané, je mnohem výhodnější, než méně časté, ale důkladnější.

Datum: 19.07.15 19:47

Sorry, ta rada asi nebyla použitelná pro upocené mamky s mnoha dětmi. Jsem singl, co si pere jen po sobě...

Datum: 19.07.15 20:21

Náhodou pro mě je to rada užitečná a překvapivé zjištění. Vyzkouším.

Datum: 16.07.15 21:41

Já používám prosím jenom jeden a protože je neznačkový, je dvakrát levnější na jednu dávku a přesto pere dobře. Jako chemik vím, že všechny ty detergenty fungují na stejném principu, včetně mýdla s jelenem. Fór je v tom nechat prádlo s první půlkou prášku nejdřív namáčet ve vaně, klidně i na den a ve studené vodě (pokud je tvrdá, přidat sodu). Chemie zařídí většinu práce. Druhý den vymáchat a šup s tím do automatky s druhou dávkou prášku, případně s aviváží. Samozřejmě pozor na třídění prádla. Výsledek je o dost lepší, než jakékoliv pokusy se "značkovými" prášky a gely.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.