Průměr roury

Od: Datum: 06.07.15 22:29 odpovědí: 4 změna: 07.07.15 20:08

Jaký nejmenší průměr roury můžeme udělat na větrák z WC. Musíme vrtat přes obvodní zeď. A jak udělat, aby v zimě moc přes větrák netáhlo.

Díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 06.07.15 23:30
avatar

Dobrý den, volil bych otvor o přibližně stejném průměru, jako je průměr vrtule toho větráku - kvůli maximálnímu průtoku vzduchu a snížení hlučnosti. Z vnějšku bych na otvor umístil mřížku, která má volné klapky (lamely), které se při vypnutém větráku sklopí a otvor uzavřou. Zdravím!

P.S. Podobný systém větrání (větráku) je (byl) v každé hospodě.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 07.07.15 19:07

co průměr větráku to průměr trubky,většinou 100-125mm,jinak mřížka z venku dobrá ale ja dávám radši jen krycí s sítkou,už se mě párkrát zasekla lamela nebo vítr otevřel ,nebo sní mlátí,a pak tam také leze havět,lepší ventilátor s elektrickou lamelou.Ta se po zapnutí otevře a po vypnutí zavře,je to na funkci bymetalu a táhla,hlavně také myslete na přívod vzduchu,pokud zavřete dveře kde nebudou pruduchy nic větrat nebude,nebo velmi bídně.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 07.07.15 06:58
avatar

ventilace má být přiměřeně velká k místnosti. Jestli chcete odvětrávat WC o velikosti 1x1 metr, pak nepotřebujete žádnou vrtuli. Stačí instalatérská trubka 40-50 mm a plastové mřížky na oba konce. Ty mřížky najdete v obchodě s domácími potřebami. Buďte si jistí, že jestli přes zeď probouráte díru pro stopadesátimilimetrovou rouru a na ni nasadíte větrák jako do hospody, pak vám tam potáhne nejen v zimě, ale i na jaře a k podzimku.

doplněno 08.07.15 07:57:

ale jistě. Vidím že někteří poradci neznají sousloví tepelná díra. Jestli přes venkovní stěnu prorazíte stopadesátku trubku, pak do ní sice můžete namontovat větší a účinnější větrák, ale taky do ní uděláte pořádně velkou tepelnou díru. Dodře vám radím, rozmyslete si to.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.07.15 20:08

Větší ventilátor odvětrá místnost za kratší dobu, vystačí si s menšími otáčkami a bude méně hlučný! Odvětrávat permanentně (i v topné sezoně) WC Vámi navrhovanou trubkou 4-5cm může být dobré leda tak pro snížení případné vlhkosti prostor, což není předmětem tazatele.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.