Volba tloušťky izolace v krovech

Od: Datum: 04.07.15 15:41 odpovědí: 5 změna: 05.07.15 10:04

Ahoj lidi.

Máme krovy výšky 160mm, na tom paropropustnou folii, rošt ze střešních latí a plechy Satjam.

Je to celé na chaloupce a děláme kompletně nové podkroví, kdysi půdu :D

Do dětského pokoje jsme se rozhodli vyplnit vatou-desky 160mm a parozábranou a palubky. Ložnici a chodbu jsme chtěli dát 100mm vatu a palubky vložit mezi krovy, aby byly přiznané krovy. Bude to stačit? V létě je díky roštu nahoře příjemně i v pařácích, přece jenom se plech ochlazuje ze spoda. A v zimě bych to považoval za použitelné řešení. Nemáme pasivní stavbu, to bych musel zbourat celou chalupu a postavit novou, ale můj osobní názor je, že to bude dostačovat.

Jinak chodba bude mít schodiště do přízemí a bude velká cca 3x1,5m plus schodiště, ložnice cca 3,5x4m a dětský pokoj cca 5x4m.

Dále podlaha/strop 1.NP je složena palubky, odvětrávací mezera, heraklit, trámy s vatou 160mm, falešná podlaha z prken, trámy (výztuž proti průhybu), zřejmě dáme OSB 30mm a na to palubkovou podlahu.

Potom jsem byl ještě nakopnut směrem nacpat všude 160mm vatu a udělat falešné přiznané trámy.

Bonusová otázka je, co použít za materiál mezi falešnou podlahu, trámy, OSB za protivrzací vrstvu :D

Případně vložím náčrt, ale ten asi nebude potřeba.

Díky za všechny názory a doufám, že mi pomůžete zvolit tu lepší alternativu.

doplněno 04.07.15 16:13:

Topíme dřevem a když je na kamna moc teplo nebo jsme mimo, tak dotápíme elektrikou (20/24 noční proud).

Jinak řeším hlavně ty krovy. Více než těch 160 se my moc nezamlouvá, to bych měl snížený strop o docela hodně :/ No ale v nejhorším případě ...


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.07.15 15:56

Nevím jestli jsem dobře pochopil. Popíšu jak jsem dělal podlahu já.

Zespodu je rákos na prknech, ty jsou nabité na nosných trámech, mezi trámy jsem dal vatu, na trámech je prkenný záklop (ten jsem vyrovnal z boku přiložením rovných prken na nosné trámy), na záklopu na srovnání výšky podlahy je podlahový polystyren, kolem dokola místnosti je dán dilatační pásek z minerální vaty (dá se i 1-2cm fasádní min. vata pokud nejsou dostupné dilatační pásky, je to to samé), a na to jsem položil dvě vrstvy OSB desek křížem, slepil nízkoexpanzní pěnou na ploše k sobě a disperzním lepidlem v drážkách, celé jsem to pak k sobě svrtal. V podstatě je to tak plovoucí podlaha. Dilatační pásky se zaříznou, spáry a šrouby zatmelí a přebrousí a na to přijde lino. Ve Vašem případě se pak jen někam dá nějaká ta folie (parozábrana nebo tak něco), to už poradí jiní.

doplněno 04.07.15 16:31: Hlavne to vyrovnani vyjde takhle nejlevnejs napr oproti liaporu
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.07.15 16:13

Děkuji za připomínku, že prkenný záklop je potřeba srovnat ;) Už bych na to šupnul trámy bez vyrovnání, to jsem si nějak neuvědomil :D

Datum: 04.07.15 16:01

Pokud topíš dřevem, které si můžeš sehnat za pár korun, tak těch 10cm ti bude stačit. Ale za pár let se ti může situace změnit a budeš nadávat, že jsi nedal více. Stejně jako se dříve zateplovalo 5cm polystyrenem.

Ideálně by to mělo být cca 25cm. Já mám strop zateplen 40cm a místy 60cm. (bral jsem to po paletách, takže mě to vyšlo stejně draho, jako bych měl všude 40) A jsem za to rád.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: yves*
Datum: 04.07.15 20:24

Zrovna nedávno jsme tu měli sádrokartonáře, který nám poměřoval půdu a říkal, že by doporučil 28cm, což mi přijde jako optimální... už v tom není zas tak velký cenový rozdíl a když se to dělá, tak je lepší zateplit pořádně... teplo nejvíc utíká nahoru:)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.07.15 10:04

10 i 16 cm je pro celorocne obyvany dum zalostne malo...

Jako minimum uvazujte 25 cm, ted Vas to bude stat o par korun vic ale jako bonus budete mit nizsi naklady na topeni a pokud to dobre nainstalujete tak se i vyhnete problemum s plisni.

Jinak jakou konkretne tam mate tu folii?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.