Co dát navrch betonové stěny?

Od: Datum: 03.07.15 18:21 odpovědí: 6 změna: 04.07.15 22:55

Ahoj, udělal jsem ze ztraceného bednění zeď (24m) jde mi o to, co dát navrch, aby do toho v zimě nezatékala voda a nepraskalo to..nechce se mi tam na tu délku dávat klasické betonové stříšky páč by to vyšlo dost draho, tak sháním nějaký levnější nápad. Napadá vás nějaká varianta? Díky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.07.15 18:32

nejlevnejsi je si to zapatlat sam, nacpete tam noviny, a necim to zaflakejte, bud betonem, nebo lepidlem... tipuju 4 kyble to sezere

doplněno 03.07.15 18:43:

jtak ja myslel ze to je otevreny vrsek vysoke zdi, no tak peknou buchticku v jemnem minimalnim oblouku z betonu ze sterkopisku, resp sterk s mensi frakci a namokro to rozhladit stetcem s dlouhym vlasem do pekne rovnomerne souvisle vrstvy, treba zarozakem, nebo mozna nejakym mekkym hladitkem, ale stetec imho rychlejsi a lepsi vysledek

doplněno 03.07.15 18:44:

uprostred 2-3cm a na krajich do ztracena

doplněno 03.07.15 19:07:

kazdopadne zatekat tam nebude, jestli to chcete delat jen kvuli toho a estetika je vam jedno, tak to je zbytecna prace.

Ohodnoceno: 0x

Od: kklaban
Datum: 03.07.15 18:34

zalité betonem to samozřejmě mám, ale co na ten vršek, že jo...

Od: ju®
Datum: 03.07.15 18:57

Nic podle mě nic se konat nebude...zimu to přežije bez úhony

Datum: 03.07.15 23:45

Ahoj. Je to betonové a chvíli by to mohlo vydržet. Šlo by tam položit kus-pruh plechu. Klidně barvený hliník v metráži. S oboustrannou okapničkou a mírným zvednutím uprostřed. Mohlo by to být i pod případným pletivem v případě oplocování. Detail průchodu kolem sloupků poradí klempíř, co ti to bude ohýbat. Třeba tak. Ahoj.

doplněno 04.07.15 22:35:

Souhlasím Babi. Magneti dokážou věci. Kámoš si proto namontoval místo plechových svodových potrubí ty kanalizační z HT. A má klid. Možná, že by šlo říznout půlkou něco, co by odpovídalo šířce zídky. Aby ji netrhal mráz, když by do ní vlezla nějaká vlhkost.

Datum: 04.07.15 09:31

Humbucker, ten plech, to záleží na lokalitě. Stačí, aby projeli dva opálení chlapi s vozíkem a zídka je bez. :-D Představte si, že na malém sídlišti, na čtyřpatrovém domě, nám dva takoví parchanti rozebrali a odvezli kus střechy, aniž by si toho někdo všimnul. Kdo neviděl, neuvěří. O okapových rourách, na které jde dosáhnout ze země ani mluvit nebudu. *plac*

Od: nico13
Datum: 04.07.15 22:55

Nejaky cas by to vydrzelo, ale i tak by to chtelo zakryt. Na vyber jsou betonove strisky, neni to vsak uplne levna zalezitost. Ale zas to vydrzi a bude to vypadat dobre. Nebo jsem videl i zahradni betonove obrubniky polozene nalezato, ale na pohled nic moc. At zvolite cokoli, udelejte to s mirnym spadem

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.