Majitel nám chodí do bytu kdy chce!

Od: Datum: 03.07.15 18:16 odpovědí: 8 změna: 03.07.15 22:34

Dobrý den,prosím o pomoc. Máme pronajatý byt,ale majitel k nám chodí kdy se mu zachce. Dnes třeba přišel s nějakým pánem se dívat na přívod vody na záchodě a v koupelně,pak asi po 10minutách, přišla majitelova manželka se sousedkou.Sousedka po chvilce odešla.Paní majitelka zavřela dveře a všichni jsme stáli v předsíni.Vůbec se neomluvili a ani neřekli proč vůbec přišli,A navíc paní majitelka, mě ještě požádala jestli se může jít podívat do celého bytu,že chce vidět jak bydlíme. To jsem ji řekla,že nemám uklizeno, že ať se nezlobí. (Když má člověk zlomenou ruku,tak tem úklid jde špatně). Tak nakonec požádala,jestli může na záchod. A to je právě ten problém,že ve smlouvě mají uvedeno,že si vyhrazují právo na příležitostné použití WC a koupelny.Navíc v bytě máme jeden pokoj,který je zamčený,který nám nepronajímají a vyhrazují si právo vstoupit do uzamčeného pokoje. Mimochodem jejich vstup do bytu je,že zazvoní a ihned vejdou. Jednou dokonce přišla úplně neznámá slečna,zazvonila a vešla,řekla,že si jde jen pro nějaké věci... JE TO HUMUS. můžu se nějak bránit?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.07.15 18:25
avatar

zmente najem, kdyz vam to vadi... do pronajmu mi v zivote nikdo nechodil, krome na vesnici (cely dum), ale byl to mily pan a chodil jen semtam kvuli toho, aby to zuslechtoval (za tu dobu kompletne zrekonstruoval koupelnu, kuchyn apod do moderniho stavu), do pokoje nikdy nesel a kdyz jsem neodpovidal na klepani, odesel

Ohodnoceno: 3x
 
Od: dam®
Datum: 03.07.15 18:32

Vyměňte si zámek, mají právo kontroly, určitě máte nájemní smlouvu, kde je popsán vzájemný vztah. Vše je o dohodě. Rozhodně nemohou kdykoliv narušovat vaše soukromí, natož tam vodit cizí lidi po bytě, mino odborníky pro případnou rekonstrukci či opravu, pokud nejsou předem ohlášeni.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: kklaban
Datum: 03.07.15 18:32

Bože, co to máte za smlouvu? Že k vám mohou chodit na hajzl když se jim zachce?To si děláte srandu ne? Takovou smlouvu bych v životě nepodepsal. Pokud jste s tím souhlasili, vaše chyba, nedivte se. Odstěhoval bych se okamžitě do normálního bytu s normální smlovou.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: veves*
Datum: 03.07.15 19:23
Pryc odsud! To neni mozny jak jsou lidi drzi...
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.07.15 19:46
avatar

jasný vyměnit zámek to v první řadě,po té bych jim řek že pokud chtěj přijít at mi sdělej důvod a pokud bych jejich důvod považoval za oprávněný tak bych se snima dohodl kdy můžou přijít

jinak bych je ve vší slušnosti vypakoval

pokud by prudili hledal bych jinej podnájem

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ehthrthe
Datum: 03.07.15 19:46

No, vzhledem k tomu, že jste podepsali smlouvu, kde jim toto chování umožňujete, tak nemůžete nic. Já bych si alespoň dala zámek na svoje obytné místnosti, aby mi tam nikdo nelezl. A klidně i na koupelnu.

doplněno 04.07.15 00:33:

Aha, tak teď koukám, že i koupelnu má ve smlouvě... Tak alespoň na obytné prostory bych dala zámek.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 03.07.15 22:29
avatar

No ve smlouvě má majitel vyhrazené právo návštěvy záchodu a koupelny, věděli jste o tom, smlouvu dobrovolně podepsali, tak proč se nyní rozcilujete? Nelíbí se vám bydlení? Tak si najděte jiné a máte po starostech.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 03.07.15 22:34

A o co vám jde, když jste jim podepsali smlouvu? Utíkejte z tama! Toto bych nikdy! nemohl vzít.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.