Vyvedení zásuvky z jističů

Od: Datum: 03.07.15 09:49 odpovědí: 4 změna: 03.07.15 20:13

Čau,

Potřebuji si udělat na chotbě v paneláku zásuvku na sušičku, jelikož zde žádná není.

Mám přímo nad sušičkou jističe, klasické staré panelákové, z kterým bych chtěl vyvést zásuvku ( klasickou, tu co se nemusí zappouštět do zdi ). Máte nějaký podrobný popis z vlastní zkušenosti? Děkuji, budu rád za každou radu.

Popřípadě jaký kabel apod.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.07.15 10:34
avatar

podle znění otázky...doporučuji znalého...ten si bude vědět rady...mohlo by to skončit špatně...půjde to udělat bez větších problémů; ne, že bych nechtěl poradit, jako osoba znalá nemohu jinak...

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 03.07.15 16:34
avatar

tato instalace bude znamenat přidýní jističe,kabel na místo zásuvky a vlastní zásuvku v krabici.Lze to udělat povrchově v liště,nebo tažení kabelu v drážce zdi.Rozhodně to není schopen provést laik.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dam®
Datum: 03.07.15 17:35

Není problém v myšlence, je v pohodě realizovatelná, jediný problé je v neznalosti kvality jištění.Tato neznalost je zavazující pro solidnost nápovědy a tím i bezpečnost provozu daného zařízení a bytu. Pro dobarvení - nedávno zde proběhl dotaz s hořící zásuvkou - finále - největší problém byli nakonec finance za opravu, ale jestli vyhoří jim nějak nedocházelo.

To napojení vlastní zásuvky je jednoduché, jen musíte vědět pod jaký jistič a jak danou zásuvku zapojit a taky čím. Pro znalého, otázka půl hodiny a máte klid, nebo půjdete shánět, nakupovat a pak zapojovat? Ještě mě napadlo, víte kdy a za jakých podmínek můžete spojit hliníkový drát s měděným? Už jenom proto, být Vámi, bych pozval člověka znalého. Zásadně jde o Váš a neposlední řadě i o klid a bezpečí ostatních.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.07.15 20:13
avatar

Chvilková záležitost, ale ne pro laika. Bez obhlídky místa není rada na místě. Vše se musí řešit individuálně a jste určitě v síti TN-C. Na druhé straně děláte zásah do společných prostor.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.