Reflexní difuzní fólie - impregnace dřeva

Od: Datum: 02.07.15 07:57 odpovědí: 7 změna: 04.07.15 10:52

Zdravím. Čeká nás rekonstrukce střechy... Vymyslel jsem si, že chci reflexní střešní fólii, ale vzhledem k tomu, že také budeme provádět impregnaci celého krovu bochemitem qb, mám trochu obavy. U některých klasických fólií výrobce uvádí odolnost proti těmto impregnacím, nebo přímo možnost pokládat fólii na ještě mokré dřevo. Reflexní jsem však (zatím) žádnou s takto deklarovanou odolností nenašel. Nevíte o nějaké? Riskli byste použití "neodolné"? Díky za názory.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: paw®
Datum: 02.07.15 15:23
To budete stare krovy natirat bochemitem? I nove? Pardon, ze se ptam, ale k cemu je ta impregnace vlastne dobra? Pokud je strecha spravne udelana, tak do ni netece a neni tam kura. Nemaji se kde delat plisne a ani cervotoci.
doplněno 02.07.15 20:22: Je to kazdeho vec. Nedavno jsme rozebirali strechu 120 let starou. Krom uhnitych koncu cepu (trosku tam jeden cas zatekalo) te strese nic nebylo. Ze by byla natrena necim jsem nepozoroval. Ale zase pokud tam budete mit hran dreva na topeni, tak zde je vyskyt skudcu a jejich prelezeni velice pravděpodobné.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.07.15 17:05
avatar
Naprosto s tímto názorem souhlasím.
U správně udělaný střechy nehrozí žádný plísně či hniloba. Pokud je ovšem střecha udělaná nedbale, nepomůže ji ani svěcená voda. Natož nějaký nátěr, který by se měl navíc každých pět let obnovovat. Což někdy dost dobře nejde, když je konstrukce zaklopená.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.07.15 19:43
Nátěr se obnovovat nemusi. Pokud není impregnovane dřevo primo vystaveno povětrnostním vlivům, je trvanlivost ochrany prakticky neomezená. Do střechy samozřejmě nepotece, ale mám prostě raději pasek i ksandy. Bochemit funguje i proti drevomorce...
Datum: 02.07.15 21:20
avatar

Kdyby jste slyšel vyprávět GURU v podstřeškách a impregnací dřeva, pana Rypla, poslouchal jeho argumentaci a trošku mu uvěřil, nebudete zbytečně plácat impregnaci. Ale jako prodejce doporučuji impregnavat dřevo vícekrát, a častěji..

http://www.estrechy.cz/poradna#

Jan Rypl, manažer aplikací

E-mail: rypl@juta.cz Telefon: 602 194 045

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.07.15 10:02
Díky za odkaz na specializovanou poradnu. Pana Rypla nebo klidně i jen jeho argumenty bych rád poznal. Já se pro impregnaci rozhodl, protože v celkové částce je to nicotná položka a jak se říká, sichr je sichr. Stávající střecha je už x let v nic moc stavu, takže je možné, že tam někde něco může hlodat. Doufám, že za svého života už na střechu nebudu muset sáhnout tak si to chci opravdu pojistit. Jinak kdybyste měl nějaký tip k původnímu dotazu, budu jedině rád.
Datum: 04.07.15 10:52
avatar
Tak pokud je nějaký brouček ve starejch trámech tak je žádnej nátěr nevyžene.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.07.15 10:06
Nejsem historik ani stavař, ale nenatiralo se dřevo volskou krvi? Pripadne napoustelo různými oleji,nebo snad i "nakladalo" do vapna? Alespoň tedy na "lepších" domech.
doplněno 04.07.15 10:07: Odpověď na doplnění od @paw.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.