Nová fasáda

Od: Datum: 03.08.15 08:05 odpovědí: 8 změna: 03.08.15 14:03

Dobrý den. Rád bych se zeptal na postup, jak udělat novou fasádu. Optal jsem několik firem, ale všechny by nejradši jen polyš a lepidlo a štuk. S tím se tak nějak neztotožňuji i přesto, že jsem laik. Myslím, že by bylo nejlepší zaházet největší nerovnosti maltou, špricnout to, jádro, a potom štuk. Bez zateplení. Složení zdí vidíte, asi to dělali z materiálu, co měli zrovna po ruce. Zdi jsou v přízemí široké 70 cm. Prosím o radu, jaký zvolit nejvhodnější postup DěkujiSeznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.08.15 08:48

Proč nechcete zateplení? Nevyjde vás to až o tolik dráž než samotná omítka a do budoucna výrazně ušetříte, v domě se bude lépe bydlet.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.08.15 09:25
avatar

Omlouvám se, že neodpovím přímo na otázku a jako naprostý laik začnu okecávat. "Zamlada" jsem bydlela na vesnici a nudu zaháněla tím, že jsem si o stěnu domu pinkala míčem, tenisákem apod. Nic se nedělo. Teď bydlím v domě s polystyrenovým zateplením a bojím se, že si fasádu poničím, když se o ni jen opřu. Sousedé přes barák už měli prokoplé zateplení vedle dveří. Takže pokud bych někdy v budoucnu uvažovala o nové fasádě, strhala bych polystyren (kdo ví, co se pod ní teď děje) a šla bych do umělého kamene. Mona

Ohodnoceno: 1x
 
Od: jmlc®
Datum: 03.08.15 09:31
avatar

S ohledem na foto domku bych si dovolil tvrdit, že teď pokud dáte polystyren, bude vám dům plesnivět.

Taková skladba "cihel", na 99% bez izolace od země, ...

Nejprve hydroizolaci, pak soklík na odvětrávání cca půl metru od země, pak polystyren 15cm. Omítnutí domu před polyšem jen v případě velkých nerovností (zřejmě jich je tam dost, ty bych opravdu doházel na hrubo).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.08.15 09:39
avatar

Zdravím,
osobně bych se také přikláněl ke klasické omítce (jádro, štuk), zvlášť jestli se jedná jen o nějakou přístavbu. Nějak nechápu tu dnešní módu bydlet v polystyrenové krabici...
Píšete, že většina oslovených firem by vám nejraději udělala fasádu z polystyrenu + lepidlo - nedivte se tomu, dneska dělá tento typ každý "trouba" (na nalepení polystyrenu opravdu nic není), kdežto udělat klasickou fasádu už vyžaduje určitý řemeslný fortel a kdo z dnešních "fasádníků" je skutečný zedník? Ani jeden...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vilik
Datum: 03.08.15 10:28

Odpovím bokem, před zateplením polystyrenem jsem ročně protopil o dovolenou u moře pro jednoho víc, než po zateplení. Dělal jsem to svépomocí, mám to při topení plynem dávno zpět. Takže při té módě bydlet v polystyrenové krabici jde o to, jak rád chodím do práce. Jestli budeme uvažovat, že omítka se štukem něco stojí, tak cena za zateplení je vlastně o tyto náklady levnější, pak už lehko spočítáme, jestli se vyšší cena v ušetřeném teplu vrátí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.08.15 11:10

Budu před sebou mít něco dost podobného a jsem téměř rozhodnut, že udělám hrubou fasádu, která bývala např. na stodolách. A na to nemusí být člověk zrovna mistrem zednického řemesla. Směs bude z Multibatu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.08.15 14:03

Ad móda bydlení v polystyrenové krabici... Není to o módě, ale o penězích a také o ekologickém chování. I kdybych měl peněz nadbytek a mohl bych si dovolit protopit majlant, vadilo by mi, že vypouštím cenné teplo pánubohu do oken. Pokud je zateplení provedeno dobře, komfort bydlení v domě se zvýší a navíc vám zbudou peníze na další investice nebo koníčky ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.08.15 11:34

Když nechcete zateplovat, tak nemusíte.

Nicméně polystyrenem lehce srovnáte stávající nerovnosti a pak bude jen malá vrstva finální omítky. navíc jako bonus je to jednodušší než házet velkou vrstvu malty.

Před nalepením polystyrenu ale musíte minimálně prohodit to co na domě nedrží (například volně skládané kameny vedle rozvaděče, atd...)

.

Samozřejmě se musí řešit hydroizolace, ale to by chtělo i v případě bez zateplení.

Další a asi i nejlepší varianta je prohodit maltou nedržící kameny, udělat rošt z latí s izolací a jako finální použít nějakou odvětranou fasádu. Vyhnete se tak problémům s vlhkostí.

Ohodnoceno: 3x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.