Vysokotlaká myčka Karcher

Od: Datum: 01.07.15 13:03 odpovědí: 5 změna: 03.07.15 10:47

Funkce mytí pracuje spolehlivě. Po uvolnění spouště v rukojeti se má zastavit motor čerpadla. Ten však začne cyklovat asi v 1 vteřinových intervalech to znamená, že zapne a hned zase vypne a tak pořád dokola. Nesetkal se někdo s tímto jevem? Nevím, je- li to elektro nebo mechano závada


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hujer123*
Datum: 01.07.15 13:36

Buď máte ve vasokotlakém okruhu nějakou netěsnost, nebo je vadný tlakový spínač.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: didas*
Datum: 01.07.15 13:44

Netěsnost asi ne, nic neteče.

doplněno 01.07.15 14:08:

Nechápu ani důvod, proč by měl tlakový spínač neustále bez příčiny pendlovat mezi sepnutím a rozepnutím a to ještě pravidelně.

Datum: 01.07.15 14:44
Po stlačení rukoväte nastane pokles tlaku a čerpadlo sa zopne cez tlakový spínač,po pustení rukoväte stúpne tlak a čerpadlo sa vypne,ak je tam niekde chyba,tak začne čerpadlo pulzovať,tlak sa môže strácať a späť do vodovodu.A ak máte tú lacnú myčku Karcher,tak sa oprava moc nevypláca.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: julek1
Datum: 01.07.15 15:55

Také mi to dělalo na "volnoběh", bez stříkání pistolí - vypne zapne - jakoby tam neudržel tlak vody a pořád se snažilo doplnit vodu a když vypne že má plno, tak začne znovu. Volal jsem na Karcher a prý je prasklá hlava = oprava dražší jak nová.

Tak jsem to vzteky rozebral a dole jak je trohranný plastový nálitek nasazen na motoru a v tom 3 pístky (u mého typu), podle mne ta hlava se vstupem a výstupem vody, tak ten jsem rozebral, těsnění natřel vodní vazelínou a zase dorval pořádným imbus klíčem s trubkou k motoru, aby se vše nakrev spojilo a od tý doby bez problému už asi rok a půl.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: didas*
Datum: 03.07.15 10:47

Takže jsem to vzdal. Nikde nic neteče, tlak. spínač jsem podložil. Přetlakový spínač, který přepouští tlakové rázy při vypnuti spouště do potrubí přivodu vody jsem vyřadil a pořád je to stejné. Hlavu nad písty jsem důkladně přetěsnil.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.