Jak spojit trám

Od: Datum: 01.07.15 09:11 odpovědí: 4 změna: 01.07.15 20:39

Dobrý den

Stavím si takový menší zahradní domek a chtěl bych poradit jak nejlépe spojit svislý trám s vodorovným v rozích stavby kde mám vodorovné přeplátované... zajímalo by mě jak ten svislý upevnit aby držel z tohoto obrazku to nepoznám jak by to mohli mít udělane jestli zespodu nějak přišroubit nebo tam mají ještě dlab s čepem ale to asi dva ruzné spoje nemužou být na sobě ne? http://www.roubenkyasruby.cz/…tes/default/files/spoje7.jpeg

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.07.15 09:54

Dělá se to klasicky na čep, nic náročného. Ideálně pak ještě zajistit šikmo tlučenými hřebíky dostatečné délky tak, aby hřebík ideálně prošel všemi třemi prvky rohové vazby.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 01.07.15 20:39

vyvrtal jsem 25mm diru jak do trámu tak dolu do přeplátování,zalepil 25kolík nasadil a z boku zajistil trám 2 tesařskými škoubyv uhlu 45ˇ a drží

Od: isteron
Datum: 01.07.15 10:02

Je to síce amatérske riešenie, ale ja by som to poistil železnými uhoľníkmi, aspoň dvomi. Železo je železo.

Datum: 01.07.15 14:50

Místo hřebíků jsou lepší speciální dlouhé vruty.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.