Chemické vysoušení vlhkého zdiva

Od: Datum: 30.06.15 23:30 odpovědí: 9 změna: 14.11.16 09:42

Má někdo zkušenosti s chemickým vysoušením zdiva. Narazil jsem na dvě níže uvedené metody. Má někdo zkušenosti z některou z nic. Uvítám i jiné vámi odzkoušené metody. Dík

http://www.hasoft.cz/specialn…olace-a-doplnky/vysus-zed.php

http://www.sika-shop.cz/sika-mur-injecto-cream

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.06.15 23:43

Vyhozené peníze. Zeď je třeba odizolovat od země a to nelze vyvrtáním dírek, do kterých se nacpe jakási sračka. Podřezat a vpravit izolační pásy. Zeď musí být od země (základů) fyzicky oddělena izolací prostě.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 30.06.15 23:56

Ernie, nemáte pravdu. Ano, souvislá vrstva izolace je jistota, ale ne vždy je možné toto realizovat-např. masivní kamenné zdivo. Chemická injektáž funguje, je-li provedena správně. Tedy: vhodný roztok v dostatečném množství, správné navrtání (dvě řady otvorů apod.) Pokud je někdo "šetřílek" a navrtá pouze jednu řadu, do každého otvoru stříkne trošku...nemůže se divit, že se výsledek nedostaví.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 01.07.15 00:03

By mě zajímalo, jak se ten šutr odizoluje, když nebude oddělenej a budou v něm dírky, do kterých se vpraví cokoli. Já to vidím dnes a denně. Na starém statku, který se rekonstruoval (kamenné základy, zdi různě cihla, škvárobeton, tvárnice...) aplikovali tyto vynálezy, vrtali dirky, do nich napíchali tuby s chemiií, sanační omítky, bla bla bla a výsledek? Zeď mokrá i po roce.

Datum: 01.07.15 00:22

Nejde o "dírky", ale o to, že kámen je nasákavý. Čili injektážní látka se do něj vsaje jako do houby, některé látky zgelovatí -jiné ne. Tato vrstva zamezí dalšímu vzlínání vlhkosti. Neznám moderní přípravky, ale kdysi se úspěšně používal minerální olej-neplést s olejem do motoru! a jako nosič benzín (nejlépe technický), který olej zředí tak, že se mnohem lépe vsakuje a později se jednoduše odpaří...

Datum: 01.07.15 01:18

Nejedná se o chemické vysoušení,dokonce nejde vůbec o vysoušení zdiva,jde o fyzikální proces,který pomocí látek,rušících kapilární elevaci zabrání zavlhčení zdi spodní vodou.Ale je to jen náhražka,při vysoké hladině spodní vody se zavlhčení nezabrání a bude nutno stejně přistoupit k přerušení vzlínání oddělovacím mediem.(folií)

JABRAKA

Ohodnoceno: 2x

Datum: 01.07.15 07:16

Na dvou stavbách jsem zkušebně aplikoval "vysuš zeď". Jen čas ukáže, zdali jsem volil dobře. Osobně jsem pro vložení hydoizolačních pásů. Odborná literatura "Michael Balík a kolektiv" sděluje učinnost do 80%, dle použité chemie a kvality aplikace.

Datum: 01.07.15 17:29

Dělali jsme to doma. Funguje to, ale není to 100%. Oproti stavu před tím se stav výrazně zlepšil, ale také jsme omlátili omítky a udělali čistě vápenné. Otázka proč nejít do klasického podřezání, když ta možnost je, cena není zas tak rozdílná, výsledek je zaručený.

Datum: 01.07.15 20:51
Máme ,, podříznuto" pomocí chemických zmrazovacích patron. Mokro předtím bývalo i metr vysoko. Osm let byly zdi krásně suché, i za skříněmi. Chválili jsme si to. Letos po vydatných deštích a vymalování primalexem jedna zeď opět vlhne, od jara mapa vylezla asi do 30 cm výšky. Takže máme opět v obýváku z části obouranou omítku a budeme znovu injektážovat. Příště už bychom dům podřezávali jedině pilou. Nemyslím, že by chyba byla v chybném provedení, to by to asi osm let nefungovalo.

Datum: 14.11.16 09:42

Jsme zase o rok a půl dále a před měsícem došlo na podřezání pilou. Injektáže pomohou, ale je to na pár let.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.