Jak používat napařovací žehličku

Od: Datum: 29.06.15 23:35 odpovědí: 4 změna: 01.07.15 13:00

Koupil jsem svou první napařovací žehličku (doposud jsem žehlil suchou žehličkou, ale již dosloužila), konkrétně model Tefal FV9650 Anticalc ( https://www.dtest.cz/test/tefal-fv9650e0/34735 ) - v dTestu patřila k nejlepším.

První, co mě překvapilo, že dělá rámus, jak parní lokomotiva a trochu jsem se bál, jestli mi nevybouchne v ruce. Rámus je ale předpokládám otázka zvyku.

Co je však horší, že při žehlení po sobě zanechává na černých džínech šedé stopy - ne na rovných nohavicích, ale když jsem žehlil hořejšek zepředu, jak přejížděla přes lemy kapes, tak se vepředu kalhot okopíroval lem zadní kapsy a bílé čáry zůstávají.

Další věc, že po skončení žehlení z žehličky vypadávají hnědé drobečky, což je asi vodní kámen, napadalo mi to na koberec.

Z uvedených zážitků je zjevné, že s žehličkou neumím pracovat, bohužel v krabici nebyl přibalen návod, jen jakási bezpečnostní instruktáž, že člověk nemá sahat na horkou žehlící plochu *bzum*


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.06.15 00:10
avatar

Zdravím,
mám taky TEFAL napařovačku, ale o něco málo obyčejnější - s menším příkonem a menším parním rázem, nemám Antidrip (zamezení odkapávání) a žehlící plochu mám keramickou Ultraglis (tu jsem chtěl, to byl můj hlavní požadavek, z více důvodů)
Od začátku - kravál při nahřívání vody dělá proto, že má vysoký příkon a tudíž rychle ohřívá vodu. Kdyby měla menší příkon, nedělala by rámus, ale nahřívala by pomaleji vodu.
Hnědé (nebo bílé) drobečky je vysrážený vodní kámen - dělá to hlavně když je žehlička nová, pak už to tak znát není. Důvod, proč se to děje nevím.
Tmavé věci doporučuji žehlit z rubu oděvu, právě z důvodů možných bílých stop od vodního kamene. Taky jsem se s tím dříve potýkal.
Pokud se lemy "prožehlí", mám vyzkoušené na žehličku netlačit, ale nastavit na místo, použít parní ráz a pak lehce přežehlit - látka se srovná a není to prorýsované.
Jinak já si vybral žehlící plochu Ultraglis proto, že už jsem odzkoušel mnoho různých žehliček a s totuto se mi žehlilo nejlíp, chodí po látce lehce (na rozdíl od nerezových, hliníkových a dalších co se mi dostaly do ruky) a navíc jsem měl možnost zjistit, že s touto žehlící plochou mohu zažehlovat bez papíru a dalších fíglů i bílé papírové hrany při lemování dřevotřískových desek aniž bych pásku poškodil nebo zašpinil, což využiju jako kutil domácí;) A žehličku i po této práci mohu vzít hned klidně i na bílé prádlo a nic se neděje.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lege
Datum: 01.07.15 12:59

Moc děkuji za vaši odpověď, s tím zažehlováním vám blahopřeji, párkrát jsem také už přejížděl odpadlé lamino na nábytku a musel jsem právě přes papír, aby se lamino nespálilo.

Zkusím žehličku několikrát nanečisto prolít vodou a žehlit např. kapesník, aby odpadal vodní kámen, co jsem četl na internetu recenze, tak to prý dělá hlavně na začátku, jak ostatně píšete.

Od: hujer123*
Datum: 30.06.15 07:43

Problémům s vodním kamenem se vyhnete používáním destilované vody.

doplněno 01.07.15 13:39:

Když se žádný kámen nebude tvořit, jeho odstraňování nebude fungovat. To je pravda.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: lege
Datum: 01.07.15 13:00

Destilovaná voda se nesmí použít, zničilo by to funkci v žehličce na samoodstraňování vodního kamene.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.