Jak upravit železo,aby vypadalo jako odlitek?

Od: Datum: 29.06.15 10:47 odpovědí: 4 změna: 29.06.15 15:41

Čím nebo jak se dá upravit hladký povrch železa,aby vypadal jako odlitek do písku?Normálně je uříznutý kus železa nebo kulatina hladká.Jak povrch upravit nebo zdrsnit,aby vypadal jako odlitek,co se odlévá do písku?Prostě takové ty zdrsněniny a zakulaceniny.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 29.06.15 10:53
avatar

Dobrý den, asi by to šlo pískováním - ale, zřejmě ne v domácích podmínkách. Zdravím!

doplněno 29.06.15 12:11:

Možná by se nějaký výsledek dostavil i za použití stavební míchačky a to železo tam protáčet s drobnou kamínkovou drtí nebo i pískem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.06.15 12:00
avatar
Dalo by se částečně natupovat pomocí hrubého ocelového drátěného kotouče a silné vrtačky, dobře pritlačit. Já tak upravuji také velmi tvrdé dřevo.
Nebo pomocí elektrického nářadí na odrezováni s ocelovými jehlami bušícími do materiálu. Název mi ten Němec na A momentálně utajuje...
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.06.15 12:49
avatar

Zdravím,
jediná metoda, kterou byste aspoň trochu přiblížil povrch vašeho obrobku vzhledu odlitku je otryskání hrubými ocelovými broky. Stroji na tuto technologii (tryskači) disponují slévárny šedé litiny, někdy i kalírny. Ale pozor - materiál ze slabých ocelových profilů, případně plechové výrobky se tímto tryskání nenapravitelně zkroutí, protože materiál se tryskáním natemuje!
Pískování, opracování jakýmikoli kartáči je nevhodné, to povrch jen očistí, ale nezdrsní (přesněji zdrsní, ale jen velmi málo).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pepeeeh
Datum: 29.06.15 15:41

jde to elektrolízou

hledejte a najdete správné zapojení elektrod.


Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.