Komlikovanost s holícíma strojkama

Od: Datum: 27.06.15 21:28 odpovědí: 13 změna: 30.06.15 13:56

Uvažuji nad koupi svého prvního elektrického strojku. S žiletkama už končím, jelikož mám po nich naprosto podrážděnou pleť, ale potřeboval bych pár rad nad výběrem. Jaký mám vybrat když na dskuzich, všude slyším chválu nad Braun výrobky a najednou se na jiných diskuzích dozvím, že Philips výrobky jsou o dost lepší, to mě prostě naprosto komplikuje. Je lepší mokré nebo suché holení? Potřeboval bych také vědět, jestli je lepší frézkový nebo planžetový, hlavně mi jde o hladké oholení. A taky si čtu, že po určité době se musí frézky/planžety vyměnit. Jak často se doporučuje je vyměnovat? Vydrží frézky/planžety alespon dlouho?

Mé hlavní priority jsou, abych si nemusel každý rok kupovat nový z důvodů toho, že se na něj přestaly vyrábět frézky/planžety, dále aby opravdu hladce oholil a aby byl nabíjecí

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.06.15 21:33

Mám dost dlouho Panasonica, zvládá mokrý i suchý a jsem plně spokojen.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 27.06.15 21:34

Záleží dost na tom, jaký jsi "fousáč". Já to mám asi nějak takhle. Takže na tohle je podle mě nejlepší nějakej Braun s planžetou. A tu zastřihovací lištu to musí mít, když se nebudeš dva týdny holit, tak to jinak než lištou dolů nepůjde.

Od: holeni
Datum: 27.06.15 22:44

To na obrázku ale není holicí strojek, ale zastřihovač.

Datum: 27.06.15 22:03

No hlavně žádný strojek tě neoholí tak hladce jak žiletka. Zkus používat nějaké zklidňující vody po holení bez alkoholu.

Od: nico13
Datum: 27.06.15 22:14

Muj prvni strojek byl frezkovy Philips a byl jsem maximalne spokojen, vydrzel asi 10let, nez se mu ukroutil kablik. Pak jsem ani nevim proc zvolil planzetovy Braun a bylo to velke zklamani. (tahal, spatne holil) Takze jsem Braun odlozil a udelal si radost Philipsem PT860 a s nim jsem opet nadmiru spokojen.

Ze sebe tedy doporucuji frezkovy Philips se zastrihavacem a aby byl omyvatelny, nabijeci. Mokre holeni nevyuzivam, takze jsem se spokojil s vyse uvedenym modelem.

doplněno 27.06.15 22:23:

Jo a zivotnost frezek zavisi na cetnosti pouzivani, tvrdosti vousu a udrzbe. Konkretne Philips pouziva nekolik typu frezek pro vic modelu, takze bych se nebal, ze za rok nebudou k sehnani ;)

Ohodnoceno: 1x

Od: holeni
Datum: 27.06.15 22:43

Já mám zase Braun, odjakživa, už několikátý, vyhovuje mi takže jsem neměl důvod měnit. ale je fakt když pár dnů vynechám tak s delšími vousy je problém. Tak by mě zajímalo jak je na tom s delšími vousy frézkový Philips, to by mě asi jediné přesvědčilo (rostou mi rychle *frajer*)

Jinak planžeta vydrží dost dlouho, snad i pár let, že by nějakou přestali vyrábět bych se nebál. A holím se taky na sucho.

Od: nico13
Datum: 28.06.15 08:02

Ale jo, kazdemu vyhovuje neco jineho, zalezi na rustu a tvrdosti vousu. Kdyz je necham trosku delsi, vezmu to nejdriv zastrihavacem, je to rychlejsi a pohodlnejsi. Frezky by ty delsi vousy chroupaly hur a obcas to taky cukne.

Od: pcmani*
Datum: 27.06.15 23:00

taky mám po žiletkách podrážděnou hubu a chtěl elektrický jenže jsem vyzkoušel několik a nebyl jsem spokojený at se jednalo o planžetový nebo frézkový tak jsem se neoholil nakonec teď se holím břitvou a max spokojenost a na to podráždění můžete skusit místo elstrojku kamenec před i po holení a nakonec balzám s rakytníkem nemohu si vynachválit

Od: host
Datum: 28.06.15 09:47

Braun nebo Philips - nejde ani tak o výrobce, ale o konstrukci. Branu proslul už před mnoha lety vibračním holicím strojkem s planžetou, pod kterou se pohybují, tam a zpět břity, které odřezávají fousy, které prošly skrz tenkou planžetu. Historie viz http://www.core77.com/posts/2…part-1-electric-shavers-24437 . Pamětníci si možná vzpomenou na Braun Sixtant z doby Brouka Volkswagenu, první transplnatace srdce, vzniku miniskukní a big beatu s elektrickými kytarami a dlouhými vlasy mániček. Vibrační se u nás také vyráběl pod názvem ITES710.

Philips používá rotační princip, frézek odřezávajícími fousy, které projdou skrz mřížku rotačním pohybem. U nás vyráběl rotační holicí strojek B530 ZPA Nový Bor, ruský Charkiv i další a další jsou rotační.

Po holení elektrickým strojkem stejně jako po holení žiletkou nebo břitvou se tvář omyje a ošetří - znalci Pitralonem, moderní muži různými chladivými gely a vodičkami.

Zásadní rozdíl je zřejmě (podle laických zkušeností), že

a) planšetové vibrační oholí velmi hladce ("Hladce oholen, dobře naladěn" - možná někdo dohledá autora tohoto sloganu). Hodí se tedy na krátké vousy, na holení každý den

b) rotační oholí i delší fousy, třeba i několikadenní strniště, třeba i tvrdé nebo kudrnaté fousy, nebo i když někdo chce shodit knír, kotlety, bíbra (plnovous), nebo si potřebuje vyholit krk vzadu nebo i v přechodu mezi chlupatým hrudníkem a hladce oholenou tváří, nebo před operací kýly nebo něčeho v břiše oholit břicho nebo stehna a přitom se nepoškrábat jako při holení žiletkou.

Závěr: rotační i na delší fousy, vibrační planšetový na kratší fousy.

Ohodnoceno: 1x

Od: eda*
Datum: 28.06.15 09:54

Pod tuto radu bych se též podepsal - v podstatě záleží na typu muže. Pokud se holíte párkrát do týdne a máte občas strniště, jste jasný "frézkař". Metrosexuálové se holí žiletkou, protože ta je univerzální a má 100% výsledky.

doplněno 28.06.15 09:57:

Pod tuto radu bych se též podepsal - v podstatě obecně záleží na typu muže. Pokud se holíte párkrát do týdne a máte občas strniště, jste jasný "frézkař". Metrosexuálové se holí žiletkou, protože ta je univerzální a má 100% výsledky. Já mohu doporučit konkrétně značku Philips - jejich frézky vydrží ty dva roky (při občasném holení) a strojek samotný mám snad déle než 10 let. Samozřejmě se mohlo s kvalitou něco změnit (můj není z Číny).

Datum: 28.06.15 11:35

nosim strniste + bradku a mam jinak stary dobry strojek na vlasy Braun s listou (cca 20-30let stary) a resim s nim vsechno, jak vlasy tak fousy. Myslim ze nejvetsi podrazdeni je z holeni namokro, a pak se jeste zalit kolinskou nebo buhvico. Pokud se holim ziletkou tak ostrou a nasucho. Dole taky nasucho.

Datum: 28.06.15 11:46

Já mám planžetový Braun asi za 3500Kč a frézkový Philips asi za 2600Kč. Ještě jeden Philips Nivea zděděný. Řekl bych, že je lepší planžetový, ale oblast od brady ke krku, tam planžetový nevezme všechno. Takže bych doporučil frézkový Philips( holím se 1* týdně).

Od: adf484
Datum: 30.06.15 13:56

děkuji všem za vaše odpovědi!, pořád v tom ale vidím komplikace. z jedné strany totiž slyším že planžetové jsou lepší a oholí lépe a z druhé strany zase slyším pravý opak že lépe oholí frézičkové,
Asi to vypadá na to že nějaký strojek prostě vyberu a kdyžtak vrátím.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.