Montáž elektroměru

Od: Datum: 26.06.15 11:27 odpovědí: 7 změna: 28.06.15 08:08

Ahoj,

chci se zeptat, zařizujeme si nový byt a el. budeme brát od ČEZu. Vše máme již zařízené a čekáme na namontování elektroměru a hromadného dálkového ovládání. Nevíte někdo, zda a jak je to zpoplatněno?

Děkuji za odpovědi. K.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 26.06.15 11:34
avatar

Dobrý den, vše máte již zařízeno a u ČEZu jste se na placení nezeptal? Pokud jde o zcela novou přípojku, tak platit budete. Pokud jde o osazení elektroměru tam, kde již dříve byl a je odebrán, tak by to mělo být zdarma (pokud se nezměnila hodnota hlavního jističe). Zdravím!

P.S. Potřebujete také revizní zprávu.

doplněno 26.06.15 11:57:

Nemáte zač. Myslím, že to osazení (montáž) je zdarma (stejně výměna). Elektroměr je majetkem ČEZu a Vy budete potom platit měsíční "nájem" za jeho užívání.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: karoli*
Datum: 26.06.15 11:45

Ale jo ptala jsem se, jen jsem toto řešila s ČEZem po telefonu a ještě z práce, tak se tady ještě raději ujištuji :-D .. Jde o osazení elektroměru tam, kde již byl. A revizi máme hotovou od původní majitelky bytu.

Moc Vám děkuji za odpověd.

Datum: 26.06.15 13:35

Ahoj. Tak ta revize stála původní majitelku nejspíše 500 Kč.Mám jich za sebou už taky několik a vždy to bylo tolik. Většinou to platí ten nový. Zřejmě jste si přehlašovali jen stav číselníku? Že?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.06.15 13:39
avatar

Když se přehlašuje stav číselníku, nedělá se revize.

Revize se dělá, pokud je odebraný elektroměr více jak 14 dní, dále pokud se předělávala elektrika a je třeba nová revize i pro vlastníka bytu, že je to OK.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dam®
Datum: 26.06.15 14:56

Pouze doplním, pokud se jednalo o opravu el.zařízení/vedení/, revize není nutná, pokud jedná o rekonstrukci el., je nutná. Pokud bylo HDO instalováno před odebráním elektroměru, revize není nutná, pokud požadujete navýšení proudové zátěže, je nutná revize a platíte za navýšení. Za vlastní blombování se neplatí. Jste-li novými nájemníky a pouze obnovujete odběrové místo, neplatíte nic.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.06.15 07:58

Ahoj, trochu to ujasním, protože dělám u čezu. Revizi požadujeme, pokud je na odběrném místě elektroměr zdemontován více ja 5 pracovních dnů. Pokud se snižuje hodnota jističe, tak je nutná pouze revize, pokud se hodnota zvyšuje, tak se musí podat žádost o navýšení rez. příkonu, který si samozdřejmě doplatit, což je u 1 fázového 200 kč za 1 ampéru a u 3 fázového 500 kč za ampéru, při změně distribuční sazby se podává taky žádost, s tím rozdílem, že se za to nic neplatí. Vyjímkou je pouze sazba D25d pro akumulační ohřev vody(bojler), kde stačí pouze revize. Po doložení všech podkladů se montáž provádí do 5-ti pracovních dnů, pokud je OM přístupné, pokud není, tak si se zákazníkem domluvíme konkrétní termín, kdy ten rozvaděč zpřístupní.

PS. Čez garantuje zajištění rez. příkonu 5 let. To znamená, že pokud byl na daném OM zdemontován elektroměr před více jak 5-ti roky, tak nový zákazník musí podat žádost o připojení, kompletně zaplatit požadovaný rez. příkon(hodnotu hl. jističe), a samozdřejmě doložit revizi je to jako by se jednalo o nový odběr.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 28.06.15 08:08
avatar

Není co dodat. Vyčerpávající odpověď.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.