Pneumatické kladivo na stavbu

Od: Datum: 26.06.15 09:33 odpovědí: 5 změna: 26.06.15 20:17

Dobrý den, rád bych si na rekonstrukci domu zakoupil nějakého šikovného pneumatického pracanta. Převážně se bude jednat o sekání omítek, elektřiny, možná i bourání kamenných a betonových částí. Žádné profesionální využití, ale domácí práce. Aby vydrželo rekonstrukci baráku a pak ještě několik let vydrželo na nějaké to ťuknutí během roku. Nejsem prase a k nářadí se chovám slušněa šetřím ho. Stroj nemusí být nějaký sparťan, co trhá ruce a musí mít trochu výkon. A tu životnost. A musí se vlézt do 3.000,- Kč. V této hladině se dá najít leccos od Extolu, ale nejsem si jistý značkou. Někdo na takovéto využití doporučuje koupit nějaké kladivo v Globusu či Obi atp za 1.500,-.

Co byste doporučili, prosím, vy? Děkuji za názory.

PS - A jestli se někomu chce doplnit názor na úhlovou brusku kolem dvou tisíc a výkonem kolem 1000W, 125mm, raději prověřená značka, tak budu též rád.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jinx®
Datum: 26.06.15 10:35

Som docela spokojny s vyrobkami Makita.Nieje to take blato ako v hobby marketoch.Zrovna som pred podobnym rozhodnutim a Riesil som rozdiel Makita HR 2450 vs. HR 2470.Vychadza mi z toho lepsie ta HR 2470 kvoli lepsiemu utesneniu prevodovky.

Brusku asi tak narychlo neporadim.Rozpocet mate nastaveny moc nizko.Staci trochu priplatit a vyhnete sa vyrobkom z blata.:)

Ohodnoceno: 0x

Od: paw®
Datum: 26.06.15 12:13

Pred mesicem jsem koupil vrtaci kladivo Bosch GBH 5-40. Na bazosi. Je teda dost tezke, ale ma krasny vykon. Hledam jsem neco rozumneho a sel sem spise do bazaroveho profireseni. Tem profistrojum se vetsinou nema co stat a jsou dobre servisovatelne. Takze se podivej po nejake hilti, makite, boschi. Zalezi na hmotnosti kladiva a vykonu.

U tech hiltek jeste pozor, zby nebyly kradene. Da se zaregistrovat a kdyz prijde do servisu a servisakovi vyskoci, ze je kradena, tak ji zabavi.

Od: regan
Datum: 26.06.15 13:39

Zdravím, no, co se týče kladiva z bazaru, tak se opravdu hodně obávám špatného stavu. Mám předpoklady nakupovat zajíce v pytli, i když rád kupuji techniku z druhé ruky po vyzkoušení. Nehledě, že jsem našel samé inzeráty, které jsou mimo můj region.

Nutno ještě doplnit, že vlastním vrtací kladívko Bosch PBH 2000 RE, takže nepotřebuji nástroj k vrtání (kombinované kladivo), ale hlavně takový, který je především určený k výkonu při sekání (a demolování). A z tohoto důvodu bych i chtěl, aby nástroje měli systém SDS-plus, aby byli vzájemně kompatabilní.

Co říkáte na ty Extoly? Recenze "kvalitní", váha nízká, výkon vypadá velmi solidně...např. PHD 1, PHD 3...Nebo poraďte alternativy. I tak za názory děkuji.

PS - A co nějaký typ na brusku:)

Datum: 26.06.15 19:55

Za 5000Kč komplet seženete lehké kladivo + brusku např. Makita, Hitachi, Metabo... Osobně bych se výrobcům jako Extol vyhnul.

Mám kladivo Makitu HR2450 (e-shop: 2881Kč,-) + brusku Makita 9558HN (e-shop: 1589Kč,-)

Od: nico13
Datum: 26.06.15 20:17

Pokud mate vrtaci kladivo Bosch, Extolem si nepomuzete. Je to porad jen vrtaci kladivo, jen ma jiny tvar. Na omitky a ytong to vystaci, pokud vsak chcete vylozene demolovat zdivo, poohlidnete se po bouracim kladivu. To ma ale vetsinou upinani sds max a bude stat o neco vic.

Co se tyka brusky, jednou jsem ji akutne potreboval, vlitnul jsem do Obi a koupil tu jejich nejlevnejsi. Vydrzela rekonstrukci bytu, stavbu baraku a stale funguje. Kdybych si mel ted nejakou vybrat, asi by to byla Makita, nebo Metabo

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.