Koš myčky rezaví - jak opravit?

Od: Datum: 25.06.15 08:24 odpovědí: 7 změna: 19.12.16 16:49
avatar

Dobrý den všem, kutilům zvláště.

Jinde ve vláknu stížností jsem se zmínil, že koš do myčky stojí 2480,-Kč - tj. x2 = nákup nové myčky je výhodnější. V příloze je foto koše, který začíná poslední dobou rezivět a mne to trápí. Přemýšlel jsem nad způsobem opravy a prosím zkušenější o radu, pokud něco podobného mají za sebou.

Napadla mne varianta opravy smaltem - http://tmely-silikony-lepidla…emalle-smalt-opravny-8g-bily/ . Ale tady kombinace plastu a smaltu asi bude nedostatečná. Předpokládám problémy a další rezavění v místech spojů - jiné vlastnosti materiálu.

Nebo nějakou bužírku a navléct? http://www.ceskeplasty.cz/ třeba by to šlo nějak "zatáhnout" díky tepelné úpravě – ale jak se pak bude chovat v myčce při 90°C že?...

Díky za náměty – nová myčka se mi kupovat nechce a nový koš už vůbec ne. Zatím to nelikviduje nádobí, ale ze zkušenosti vím, že se časem koš celý rozpadne – chci to oddálit.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 25.06.15 08:34
avatar

Dobrý den, ten smalt jsem použil dvakrát. Na opravu venkovního smaltu u ledničky - tam mám zkušenost dobrou. A také na opravu smaltu v dřezu - a to nevydrželo (vodu, saponát a tření). Pokud to dobře vidím na té fotce, tak spoje nekorodují a drží. Zatím bych to neřešil.

Je možné, že než se rozpadne koš, tak se rozpadne myčka. Pokud by praskl spoj, tak bych volil asi stažení měděným drátkem (bez izolace). Zdravím!

doplněno 25.06.15 08:49:

Koroze je tam, kde upadla smaltovaná "čepička" na konci drátu. Ovšem, nešíří se drátem.

Kolik má ten drát v průměru? Kdy by se asi ulomil, resp. za jak dlouho by se tento průměr drátu korozí zlomil?

doplněno 25.06.15 09:05:

Ideální by bylo, kdyby ten koš dělal výrobce z nerezu (za ty peníze). Jestli Vám není líto peněz a času, tak zkuste ten smalt - on tam chvilku vydrží (očistit, zdrsnit, odmastit a na suchý povrch).

Ohodnoceno: 2x
 
Od: jmlc®
Datum: 25.06.15 08:57
avatar

Když už je to takto chycené - na spodní straně je taky takových pár "čepiček" upadlých - tak čekám konec do jednoho roku. Brácha měl při denním užívání cca půldruhého roku, než se to rozpadlo ve spojích. Jenže ta jeho myčka už měla 10 let - ta moje má 5 let - je to siemens.

Díval jsem se už na různé nabídky - reklamy na "neprorezivění bubnu" a podobné hlouposti jsou, ale na koš nikdo záruku nedá.

Ideální by bylo nějaké namočení do barvy... celolak :)

Datum: 25.06.15 08:38
avatar

Sice neporadím, ale myčka mi podle fotky byla povědomá, zásobník na tabletu je totožný s naší (BOSCH, typ bohužel nevím). Byl jsem se podívat a na jednom "hrotu" už máme to samé, po čtyřech letech :(

Takže prosím o radu společně s Tebou :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.06.15 09:30

Každá oprava toho koša bude len odialením celkovej korozie,no možno sa to oddiali do celkovej životnosti myčky.Ja by som to očistil od hrdze do živého materiálu a striekol bielým sprejom na smalt,keramiku a bielu techniku: http://www.barvy-dlask.cz/spr…barva-na-bilou-techniku.html, alebo kvalitným autolakom: http://www.auto-doplnky.com/b…1026-bila-candy-sk1026-p7358. Striekanie zopakovať 2-3 razy.Ono to na čas vydrží zase.Druhou možnosťou je si dať spraviť nerezový kôš.Kúpiť drôt,narezať potrebnú dlžku,naformovať a dať pozvárať nerezom.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 25.06.15 09:38

Zde jsou zkušenosti člověka, který prováděl opravu již zmiňovaným přípravkem na opravu smaltu. Evidentně to začal řešit hodně pozdě a i tak jsou jeho zkušenosti pozitivní.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: jmlc®
Datum: 25.06.15 09:45
avatar

Děkuji moc - všem - ten článek o smaltu mne potěšil nejvíce. Přesně tak jsem si to představoval. Když je to ověřeno, půjdu do této opravy...

Tu tubu znám, ale sprej mne nenapadl.. zkusím sehnat http://www.dufakotle.cz/dufa/goods-SARATOGA81038001-1321-teplovzdorny-smaltovy-sprej-350%C2%B0c.html a dám časem recenzi :)

Od: karlik
Datum: 19.12.16 16:49

Lidi, určitě buďte opatrní při vkládání nádobí do myčky. Toto je VŽDYCKY způsobené tím, že při vkládání nádobí, hlavně smaltovaných hrnců které mají horní hranu ostrou, že tou hranou bouchnete a narušíte tu barvu a tím narušeným se k železu dostane voda. Proto je jsou vždycky zrezlé hlavně vršky hrotů ve spodním koši, případně místo, kde se hrnce dotýkají spodní části trnů. Proto taky rez nebývá na horním koši. Osobně se mi totiž povedlo hrncen udělat malinkou dirku (škrábnutí) do trnu a náhodou jsem si toho všiml a po cca 2 měsících se objevila rez... :(

Opravil jsem opravným smaltem od Remale. Je toho asi 10g kolem 100kč.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.