Sousedův plot

Od: Datum: 24.06.15 13:58 odpovědí: 4 změna: 24.06.15 21:49

Dobrý den,

při vyměřování pozemku jsme zjistitli, že sousedův plot zasahuje do našeho pozemku. Vyzvali jsme proto souseda, aby plot odstanil. Plot odstranil jen částečně - odřezal sloupky a sundal pletivo - zůstala však cca 30 cm vysoká, 20 m dlouhá betonová podezdívka. Plot si soused postavil nový dle skutečného zaměření. K odstranění tohoto zbytku plotu se soused už několi měsíců nemá. Obrátili jsme se tedy na místní stavební úřad a tam nám sdělili, že s tím nemohou nic dělat, poněvadž nemohou sousedovi dokázat že zbytek jeho plotu je na našem pozemku. je jeho.Poraďte prosím.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: asd1
Datum: 24.06.15 14:04

Volba je buď se s nim dohadovat, požadovat, vymáhat... = bude to tam strašit kdovíjak dlouho a nejspíš ochladnou vztahy až na válku sousedů.

Já na vašem místě bych vzal palici, rozbil bych to a suť někam odvezl nebo využil. Den práce a měl bych klid. Když vás někdo naštve tak jít něco rozbít - to krásně uklidní.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.06.15 14:31
avatar

Milane, rada není těžká, ale dotáhnutí do konce je složité.

Buď soused uzná problém a plot odstraní, nebo mu to musí nařídit soud. Na Vás bude důkazní břemeno.

Jiná cesta není.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 24.06.15 16:44

Zkusil bych to ještě na tom stavením úřadě. Měl soused stavební povolení na stavbu té podezdívky? Pokud ne, tak je to černá stavba tu může stavební ůřad nařídit odstranit. Pokud povolení měl, tak nyní nové zaměření dokazuje, že ta podezdívka je na Vašem pozemku. Z tohoto titulu může opět stavební úřad nařídit odstranění stavby.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: paw®
Datum: 24.06.15 21:49
Toto ale plati pouze na stavby noveho data. Uplne stejne by soused mohl dozadovat sebprava vydrzeni kusu vasi zahrady.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.