Zemní vrták a Vaše zkušenosti

Od: Datum: 23.06.15 22:07 odpovědí: 6 změna: 24.06.15 22:21

Zdravím,nemáte někdo zkušenost s motorovým zemním vrtákem kolem 5000,-Potřebuju vyvrtat asi 50 děr na oplocení nejspíš vrtákem 200mm.Zvládne to?Je to k něčemu?Jaký samotní vrták vybrat vyděl jsem dva tipy.Jeden s jako by vrtáčkem na konci a druhý s malým plocháčkem ve tvaru špičky něco jako malý rýč nebo je to jedno.Půda je spíš kamenitá.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.06.15 22:34

což o to, vrták to asi zvládne... ale vy toho budete mít po pár dírách plné kecky...

pokud tam máte opravdu hodně kamenů, tak bych uvažoval o vyvrtání vrtákem třeba na traktoru.

nebo k tomu benzínovému vrtáku postavit něco takového:

Ohodnoceno: 0x

Datum: 23.06.15 23:00

pokud mate kamenitou hlinu nema to vicemene smysl bez traktoru, akorat ten vrtak znicite na prvnich par dirach

doplněno 24.06.15 01:38:

@trtr nebo mu to utrhne ruce :) Ja si koupil hodne sikovny rucni vrtak Fiskars (kamenita hlina) a kam myslite, ze jsem se dostal, nikam *smich* 20-30cm (a to jsem ho zkousel v ohnisti u kamose v jine oblasti, jeste nez jsem se mohl do sveho domu nastehovat, s prehledem 80 cisel v pekne hline za par minut)

Od: trtr
Datum: 23.06.15 23:48

asi tak a nebo se bude motat po chvíli okolo i s vrtákem

Datum: 24.06.15 08:59

Radši na tuto práci pozvěte profíky, ve výsledku možná ještě ušetříte. Na 50 děr se nevyplatí kupovat tak levný stroj, který záhy zničíte. Kamenitá půda je prevít.

Datum: 24.06.15 12:49

Zkuste si půjčit zemní ruční vrták. Pokud možno co nejméně závitů. viz. obrázek. Při vrtání si do díry pod vrták občas nalijte z kýble vodu. Usnadní to vrtání. Můžete si i pomáhat krumpáčem bez násady navařeným špičkou do 2metrové trubky, jestli mi rozumíte.

Datum: 24.06.15 22:21

Ahoj. Krumpáč na násadě z 2m lešeňovky. To znám, i jsem si jich pár udělal. Maká se s tím dobře. Jmenuje se to : ŠTEKR. Aspoň to tvrdil můj osobní starej zedník. I vrtáka jsem si udělal. Šel z baráku. Daroval jsem ho. Bylo to o ruce.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.