Výstavba schodiště - zavazí stropní trám

Od: Datum: 22.06.15 15:00 odpovědí: 2 změna: 24.06.15 01:27
avatar

Opravujeme starší dů, ze 30. let a potřebujeme udělat do podkroví schody. Vedle poslední obytné místnosti je krytý průjezd do domu ("garáž"). Problémem je umístění jednoho trámu. Jak lze následující situace vyřešit?

P.S. Zda v průjezdu je či není trám ještě nějak přidělán zatím nevím, musím to ještě celé odkrýt.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.06.15 18:12
avatar

Co bude v prostoru nad schody (označeno žlutě),jak je řešen strop v průjezdu (předpokládám, že jsou stejně jako v obytné) a jak je onen trám uložen v místě označenén šipkou s A?

Viděl bych to tak, že sloupek posunute (viz nákres -červeně),současně může být použit na uložení schodů a že trám B leží v nosné zdi ,pak jej můžete klidně u zdi a za sloupkem uřezat.Přes sloupek bude vynešena hmotnost co nyní nese trám B a C!

doplněno 23.06.15 18:12:

OIbrázek jsem zapomněl!Takže nyní!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: paw®
Datum: 24.06.15 01:27
Az to odkryjes, pozi si tesare na konzultaci. Pac je to stary dum, tramy muzou mit ztuzujici fubnkci, jako venec. Necitlivym rezem se ti muze cela strecha rozjet a spadnout na hlavu. Tesar a zelezo to jejspis vyresi. Tesaru si klidne pozvi vice, taky ti jeden kuze navrhnout komplet novou strechu a druhy jenom reseni ala @diesel
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.