Pustili byste se sami do přestavby koupelny?

Od: Datum: 21.06.15 11:13 odpovědí: 8 změna: 21.06.15 17:54

chci zbourat omakart a postavit novou zed z itongu jsem amater a tohle bych sám zvládl ale co dál? hlavně elektoinstalace na tu je asi potřeba odborník že? a pak dalších X věcí co to obnáší nemám ani tušení a nevím jestli se do toho pouštět,důvod?chci ušetřit ale aby se nakonec záměr neminul učinkem,známej co to dělá mi to nabízí za 50tis v ceně je materiál i práce


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.06.15 11:28

Pokud jste to nikdy nedělal, tak počítejte že to budete dělat 3x tak dlouho než někdo znalý...

Takže pokud Vám nevadí na dlouhou dobu odstavená nebo jen provizorní koupelna, tak to zvládnete.

.

Co se týče rozvodů elektřiny, tak stačí když Vám revizák nebo normální elektrikář řekne jaký kabel odkud kam máte natáhnout a on to pak zapojí.

Vodu a odpad by asi radši měl dělat někdo kdo už to dělal, sice to také není nic těžkého, ale potřebujete na to minimálně svářečku na trubky.

.

Jinak dělal jsem v zimě rekonstrukci jádra (kuchyň (včetně linky), wc, koupelna) z SDK a materiál stál cca 25tis.

pasivnidrevostavba.cz/fotky/mecholupy

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dylin
Datum: 21.06.15 12:32

Už jenom z důvodu, že se ptáte na netu, tak se do toho nepouštějte a nechte to někomu udělat. Kdo ví, jak na to, tak se neptá a udělá to.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: smiler
Datum: 21.06.15 12:49

To jestli se do toho má pustit nebo ne je věc jiná..Ale proč by se nemohl poptat na netu? Naopak já jsem díky netu udělal,zvládnul a opravil spoustu věcí které bych jinak neudělal,protože bych se nikde jinde nedozvěděl jak postupovat.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 21.06.15 12:53

asi tak... i kdyby se do toho nepustil, tak tím že si o dané problematice zjistí co se dá, bude alespoň schopen ohlídat řemeslníka který to zbastlí podle sebe, protože to tak už přece 50let dělá...

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 21.06.15 13:08
Ak ste zručný,tak sa do toho pustite,ušetríte dosť peňazí,mnoho náradia sa dá požičiať,no na jadro je potreba tak akurát zváračku na vodovod aj keď sa dá spraviť v kove a šrubovacími spojkami beez rezania závitov,no je to drahšie,príklepová vrtačka a potrebné náradie.Elektriku vám môže navrhnúť revizák a pracné veci si spravite sám.Ak si trúfate aj obklad,tak rezačku k tomu.Ja som vyučený strojár a kúpeľnu ako prístavbu som postavil od základou po strechu a tiež som len samouk podľa kníh,vyhlášok a netu.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.06.15 13:50
avatar

Za 50 000je v tom co jaký materiál a jaká práce?Jestli je v těch padesáti vše-ytongy lepidlo,perlinka štuk,obklady a dlažba,vodoinstalační materiál+vana umyvadlo baterie...,elektroinstalační materiál,vypínače,zasuvky svitidla...-pak je to dobrá cena.Mě to stálo před lety (asi 8-10 roků zpět )kolem 30 000kč-materiál komplet,práce vodáka,plán jsem si udělal sám ,v něm umístil kde chci zásuvky vypínače světla-předal eletrikáři ten udělal výpis elektromateriálu (kabely,krabky...).vodák na místě sepsal co třeba.Materiál jsem nakoupil vyzdil,udělal drážky pro elektro,vodu.vodák slepil vodu a složil odpady,eletrikář natáhl dráty a zapojil vše,já dodělal zbytek- zazdění šliců,uložení a zazdění vany,obklady stuky a dlažba,a nakonec montáž baterií a umyvadla s umývátkem-WC jsem nedělal měl jsem krátce před koupí nové ještě od BP.ps jsem ale jsem zedník!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.06.15 17:20
avatar

Pokud Vám to známý udělá za 50000 skutečně komplet (četně materiálu), tak to berte. Je to zhruba1/2 až 1/3 ceny, která se za to dneska běžně platí. Navíc, pokud nemáte zkušenosti, narazíte na řadu nepředvídaných problémů, které budete muset okamžitě řešit a které se nebudou týkat jen Vašeho bytu (třeba otočená přípojka odpadu). Počítejte s tím, že celý byt bude po dobu rekonstrukce jen těžko obyvatelný (ono se to totiž netýká jen té koupelny), takže je žádoucí, aby to šlo co nejrychleji. A i když to zvládnete, zjistíte, že to co jste ušetřil za tu práci ani nestálo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.06.15 17:54

50tis materiál 15tis práce a je to přibližně na 3týdny

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.