Přísada do omítky proti vlhkosti

Od: Datum: 21.06.15 09:10 odpovědí: 2 změna: 21.06.15 14:20

Dobrý den.

Chtěl bych se zeptat zda máte někdo zkušenost s přísadou do omítky proti vlhkosti? budu omítat hodně vlhký sklep a pytlovaná sanační omítka je drahá tak uvažuji o této variantě pokud by to mohlo fungovat.

http://www.stavospol.cz/produ…i-zdiva-realsan-1karton-12ks/

Děkuji za názory.Roman


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: karelb*
Datum: 21.06.15 10:26

Dobrý den, asi před cca 5 lety jsme renovovali barák a dělali jsme to BAUREXEM. Dělali jsme vnitřní omítky i venkovní cca do 1 m (zhruba k parapetům) a zatím v pohodě. Jen dejte pozor, dělá se to jen z písku a cementu a nesmí tam přijít vápno. I vrchní malba musí být jiná (teď jsem zapomněl typ - prostě na sanační omítku). Jinak s tím zatáhnete všechny póry. Dělal nám to šikovný zedník, ono se s tím prý hůř dělá, má to jinou konsistenci než normální malta a musí se to umět. Ona je to spíš taková kašovitá hmota. Takže pokud vám budou zedníci říkat, že je to k ničemu, tak s tím většinou neumí dělat nebo se jim do toho nechce. Ještě taková drobnost, v jednom místě jsme museli cca po 2 letech kousek předělat, protože si tam elektrikář přichytil kabel sádrou a přesně v těch místech vystoupily fleky. Byla to naštěstí jen jedna zásuvka.Takže i na to pozor. Jinak jak říkám, zatím v pohodě. Máme starý barák, takže někde bylo 5-6 cm omítky, s pytlovanom sanační maltou bych se nedoplatil.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.06.15 14:20
avatar
ono se s tím prý hůř dělá, má to jinou konsistenci než normální malta a musí se to umět.Ono s těmito sráči je to hooodně složité-jedna se nesmí házet,druhá se nesmí vzít rajblíkem třeti zase úplně jinak a na všechny se musí vyškrábat spary až na 2cm hluboko,žádná z nich nedrží jako klasická omítka a musí se dělat po vrstvách kolem 1cm takže zdlouhavé a většina těchto "šlechtěných omítek nesmí přijít do styku s vápnem,je stím prostě hodně práce na rozdíl od oobyčejných omítek.Pokud je tam hodně vlhko-vzal bych to asi buďto jen vápennou omítkou -po čase bude jako houba ale skoro jistě bude na vizáž OK,mokrá ale soudržná.nebo cementovou ale tam zase-to vyspravené bude okale vlhkoi vyleze ad opraveným kusem,nebo sanační či viz odkaz ,ale tam jako u všech je to opravdu záležitost na 3,4, 5 let max na deset roků déle ne a pak si to vše zopakovat.nejlepší řešení je relativně drahé a relativně náročné a TRVALÉ- udělat kvalitní dodatečnou hydroizolaci a pak klasickou omítku!
Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.