Těsnění kolem vany

Od: Datum: 20.06.15 18:04 odpovědí: 10 změna: 01.08.15 11:07

Dobrý den, já si nechala vyměnit vaničkový kout za vanu, zedník mi boční stranu zazdil ytongem a spáru mezi umakartem a vanou vystříkal polyuretanovou pěnou, kterou mám po zaschnutí odříznout. Předpokládám, že toto jako dokonalé těsnění nemůžu brát, čili by mě zajímalo, jak to mám pořešti dále.Stačí seříznout přebývající pěnu a na ní nalepit tu pásku nebo na tu pěnu nastříkat sanitární silikon? Nerada bych, aby mi za vanu začlo zatékat.Děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: how
Datum: 20.06.15 18:10

Ta pěna tam vůbec nemá co dělat, protože bude plesnivět - tedy pokud se nejedná o pěnu studniční. Pokud normální, pak jí vyndat co to jde a spáru utěsnit medvědím hovnem (tmelem) a poslední 1 cm na výšku tam nacpat sanitárním silikon.

Ohodnoceno: 2x

Od: radkach
Datum: 20.06.15 18:25

Tak protože to dělal zedník, tak předpokládám, že to bude ta,která tam být může :/...mě jde spíše o to, zda se na ní dá ještě nco nalepit,abych já měla jistotu, že mi to přes ní nebude nikde zatékat.

Datum: 21.06.15 00:00

Zedník asi předpokládá,že stěna bude dokončena obkladem keramikou.Pak se utěsní jen spodní spára kolem vaničky silikonem.Dokonce to jde i barevně.

JABRAKA

Ohodnoceno: 1x

Datum: 21.06.15 15:42

Jenže zedník moc dobře věděl, že kachličky dávat nebudu, že časem bude nechávat na umakart dávat nástřik...ted jsem se dívala pod vanu a kolem umakartu je tam zem mokra, jsou tam mokre fleky, dcera se koupala. A ještě včera mi tvrdil, že ta pěna tam stačí! Boooože můj, co teď?

Datum: 21.06.15 17:01

Příště se nejprve ptejte nežli něci necháte udělat "odborníkem".Ona by to nakonec 100% neutěsniíla ani ta studniční pěna a dle vás tu vanu nenainstaloval až na stěnu aby byla minimální spára,která jde jen "máznout" silikonem nebo jak píše How-medvědím hovnem=bitumenový tmel aby to těsnilo.Jak tlustá je ta zapěněná spára?Asi bych to nechal rozebrat a udělat jej to opět a pořádně a zadarmo.Prostě reklamovat nekvalitně odvedenou práci!

doplněno 21.06.15 20:50:

Vy jste nepochopili!Ta vana měla být naražená až na stěnu pak by spára byla minimální a zamázla by se silikonem a neprotékala by !Protože píšete že tam střikl pěnu musí být spára mez stěnou a vanou větší od 2 do x centimetrů!Osobně jsem vanu u zdi ničím nestříkal,jen jsem ji přirazil ke stěně z ytongů,zapojil odpad a vyzdil přední stěnu z ytongů a celé obložilpřičemž obklad soušasně se spárovací hmotou (bez silikonu!) tvoří současně ihydroizolaci-neproteče ani kapička

Ohodnoceno: 0x

Datum: 21.06.15 17:30

On tu pěnu nastříkal mezi vanu a umakrt, já předpokládala, že se to dostalo i níže a ne, že je to jen tak dva milimetry pod vanou. Spára tam je 3-4mm. Pánovi jsem volala s tím, že to proteklo prostě a on, že se tedy zítra staví a tu pěnu seřízne,což už jsme dnes prý měla udělat já (zkusila jsem seříznout a pěna se v délce cca 60cm celá nadzvedla a pod ní volná spára) a že to tedy zasilikonuje :(

Datum: 21.06.15 17:59

když je to zedník a přesto práci nedotáhl do konce tak co to je za zedníka,neseděl náhodou v invalidním vozíku s lahváčem v ruce?*pivo*

Od: mate59
Datum: 21.06.15 18:32

Máme umakart. jádro, nástřik nejakým variopointem, nevím přešně jak se to jmenuje,vodou omyvatelný a spáru mezi vanou a jádrem jsem vyřešil plast. lištou z OBI co prodávají přímo na vany nalepenou silikonem.Drží již nekolik let a voda nepodtéká.

Datum: 22.06.15 15:09

Než tu vanu přirazil na umakrt, měl na tu vanu zboku nalepit pásek miralonu o tl. cca 5mm. Asi tak 3 mm pod horní okraj vany. Miralon je měkký, takže tam po doražení na umakart bude mezera cca 3mm. Pod tou mezerou bude ten miralon. Ten tam samozřejmě není kvůli utěsnění. utěsníte to nanesení sanitárního silikonu právě do té mezery nad miralonem.

Datum: 01.08.15 11:07

Jak utěsnit vanu kolem dokola? Bohužel zdi nejsou do vinglu a tak je tam nerovnoměrná mezera. Předtí jsem tam mamutem nalepil krycí lištu, bohužel nebyla dokonale přilepená po celé délce a tak vlivem zatečené vody vznikaly plísně. Lištu jsem strhnul, silikon odřezal, nyní působí čistič na plísně. Co ale potom? Uvažují koupit tři tuby silikonu, natáhnout ho po obvodu a plastovou stahovačkou na silikon to rovnoměrně stáhnout a nechat zaschnout ... nic jiného mne nenapadá?

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.