Mohu zabetonovat plastové a kovové potrubí?

Od: Datum: 20.06.15 12:17 odpovědí: 3 změna: 20.06.15 12:53

Mám plastové a kovové potrubí, kdy část (10 cm) tohoto vedení potřebuji zabetonovat. Je to možné nebo dojde k poškození potrubí? Jedná se o potrubí ve stoupačkách. Betonovat chci z důvodu, že mi do bytu tímto jde kouř od sousedí podemnou. Když nechám mezeru mezi potrubím, kouře tam budu mít stejně jako teď. Potřebuji to vzduchotěsně uzavřít.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.06.15 12:26
avatar
Tak můžete...co by ne, ideální to ovšem není.
Nicméně jsou i lepší a technicky vhodnější řešení (pravda, cenově výrazně dražší).
doplněno 20.06.15 13:11: Zcela ideální je chránička kolem potrubí a přes ní gumová těsnící manžeta.Vyrábí se i těsněné prostupy, ale to se Vám cenově nebude líbit.
Ohodnoceno: 1x
 
Od: moto®
Datum: 20.06.15 12:33
avatar

Není jednodušší průduch zapěnit polyuretanovou pěnou?

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 20.06.15 12:53
avatar

Ne NELZE jen tak zabetonovat!musí být nějaký "obal" na trubkách-třeba je ovinout jen obyčejným vlnitým papírem z krabice,nejlepší je mirelonový návlek.Navléknout na trubku ,sesponkovat (musí se podélně rozříznout a pak dp.sesponkovat!)poté zabetonovat.Po ztvrdutí betou přebytek mirelonu odříznout a pkd tam ještě půjde kouř-zamáznoutakryltmelem nebo silikonem (NE sanitární,aspoň ma železnou trubku,je fungicidní což urychluje korozi železných materiálů!)Nebo jak píše rádce nade mnou-zapěnit montážní pěnou (pkd použijete studniční-je i vodotěsná a voděodolná!)po vytvrzení odříznout a totéž jako výše-akryl či silikon!

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.