Ředíte syntetické barvy?

Od: Datum: 19.06.15 11:19 odpovědí: 5 změna: 19.06.15 13:36

Ahoj, na plechovce (industrol, luxol) je psáno, že není nutné barvu ředit. Tak mě zajímá, jestli tyto barvy ředíte nebo natíráte rovnou z plechovky tak, jak to je.

A ještě další dotaz. Pokud tedy ředíte a chcete natřít jen nějaké prkno nebo sloupek, tak si odlejete z plechovky do nějaké nádoby a pak si barvu naředíte, ale jak odhadnete množství odlité barvy, popř. co se zbytkem naředěné barvy?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jmlcŽ
Datum: 19.06.15 11:26
avatar

odhadem odleju a přidám odhadem 10% ředidla

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.06.15 11:37

Když ta barva má konzistenci obarvené vody, tak natírám přímo z plechovky.

Když má barva konzistenci řídkého medu, tak si odleju do jiné plechovky potřebné množství a odhadem naředím na potřebnou hustotu. Raději přileju málo ředidla a několikrát.

Už naředěnou barvu do plechovky nevracím. Barvou natírám tak dlouho, dokud je co natírat a dokud mám barvu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.06.15 11:38
avatar

Pokud je to válečkem,tak neředím a když tak jen opravdu"kapkou" a naliju si do misky jen nutné množství.Pak nátěr nechám zaschnout a váleček v misce poliju ředidlem ,a nezaschne.Váleček nejde nikdy vymačkat úplně,takže druhý nátěr se takhle naředí sám.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.06.15 11:49
avatar

Pokud je barva čerstvá, má většinou správnou konzistenci (dokážu odhadnout). V tom případě natírám přímo z plechovky. Když zhoustne, přiměřeně jí naředím do původního stavu. Ředím přímo v plechovce (za stálého míchání) celu náplň. Nespotřebovanou barvu pečlivě uzavřu. Vydrží tak i několik let, ale když je plechovka prázdnější, barva zhoustne a je jí před dalším použitím nutné znova naředit. Případný tenký škraloup pečlivě při stěně plechovky odříznu tak, aby se nedrolil a jeho kousky nezůstaly v barvě. Je-li škraloup silný, celé to vyhazuju.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 19.06.15 13:36

Pouze dle potřeby. Natírám přímo z plechovky. Nově otevřenou natírám přímo, jakmile se rozpouštědlo zčásti odpaří, barva zhoustne a začne se "tahat", tak ji přiměřeně naředím. Pokud ji chci použít jako základní penetrační nátěr, tak si odliju a naředím pouze toto menší množství.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.