Společný sloupek plotu

Od: Datum: 19.06.15 10:47 odpovědí: 8 změna: 20.06.15 09:11

Prosím o zodpovězení mého dotazu.

Máme špatné zkušenosti se sousedy. Nustále zasahují do našich vlastnických práv. Minulý týden nám soused demontoval část oplocení (jedno pole drátěného pletiva), které bylo historicky upevněno na jejich sloupek plotu. Prý mu náš plot vadí, ale čím, blíže neuvedl. Oba ploty, jak náš tak sousedův byly vybudovány již předchozími majiteli dlouho před rokem 1991. Tím, že nám část plotu demontoval, otevřel komukoliv vstup na naší zahradu, kde máme jistý majetek. Poraďte prosím zda je v právu a jak v tomto případě postupovat v souladu se zákonem. Předem děkuji za odpověď. Inka


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.06.15 11:07

sice na to právo neměl, ale vykašlete se na souseda a udělejte si svůj sloupek.

s blbem se nedohodnete a bude se to táhnout jakou dobu...

Ohodnoceno: 6x
 
Datum: 19.06.15 18:15

Velký souhlas. Akorát bych si současný stav plotu zadokumentoval, pro případ budoucích sporů, usadil sloupek svůj a na ten připevnil plot bez jediného slova protestu. Přesně jak tvrdíte: Táhlo by se to dlouho a hlavně - stálo by to nervy. Otázkou je, co si takový soused najde jako záminku příště...V případě dalších sporů, které nepochybně přijdou je velmi důležité to zadokumentování.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sos*
Datum: 19.06.15 15:16

Projednejte přes obecní úřad. Ten má mj. v popisu práce řešit takové a podobné spory. Maximálně Vás odkáže na úřad s rozšířenou pravomocí a na jejich přestupkovu komisi, protože jde o zasahování do majetkových práv dle občanského zákoníku a přestupek to je . Trestný čin je až u škody většího rozsahu a to pak řeší příslušná policie.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 19.06.15 17:14

Z části s Vámi soulasím, zbytek je naprostý nesmysl. Buďto je to krádež, podle ceny odcizeného dílce plotu je to buďto přestupek či trestný čin (plot jsme neviděli tak nevíme, kované díly bývají drahé). Každopádně rychlejší než PČR je to vyfotit a rovnou oznámit i se svědky na magistrát (obec), která mu dá pokutu ale situaci nevyřeší. Možná bych se zkusil zeptat na stavebním odboru, co by s tím mohli dělat, ale obávám se že nic. Spory ohledně plotu (vadí x nevadí, naschvály, čí je či není) může rozseknout až soud, jelikož se jedná o občanskoprávní spor. Hodně štěstí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.06.15 17:59

Půjčte si někde pitbula a plot bude opravený jen to hvízdne.

doplněno 19.06.15 21:08:

Humbuckere, když nad tím tak přemýšlím, tak by stačil labrador. Ale musí bejt hodně otravnej, ten typ, co ti oslintá rozkrok a sežere maso z grilu... ;)

doplněno 19.06.15 21:56:

majsterjoe: Asi jsi přehlédl, že plot byl a nějakej <censored> ho ukrad...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.06.15 20:03

Ahoj Sanset. Tuhle blbost, asi nepovažuješ za dobrou radu? Že?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.06.15 21:35
avatar

Pokud máš psa, musíš si pozemek oplotit sam.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.06.15 09:11
avatar

S blbcem je těžké pořízení - viz: "aktivní blbec je horší než třídní nepřítel".

Vyfotil bych stávající stav pro případné spory vyvolané sousedem, postavil bych si vlastní sloupek a hotovo.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.