Čím čistit hliníkové potrubí?

Od: Datum: 19.06.15 08:24 odpovědí: 7 změna: 19.06.15 12:29

Poraďte, čím čistíte hliníkové potrubí? Kdykoliv čtu etiketu od čističů odpadů je všude, že na hliníkové odpady se nesmí používat. Tak tedy co se používat může?

Převařený ocet ani jedlá soda nezabírá...narazila jsem na Savo Razant tam o tom nic nepíší, ale bojím se abych to přecijen nezničila. (Jsme v podnájmu.)

Dík Andariel

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: moula*
Datum: 19.06.15 08:28

Ještě jsem neviděl hliníkový odpad !

Ohodnoceno: 0x

Od: ben®
Datum: 19.06.15 08:33

Dobrý den, a nepletete si pojem hliník a nerez? Nerez by asi čistič poškodil, ale nerez je povrch a nikoliv vnitřek odpadu. Upřesněte se. Zdravím!

doplněno 19.06.15 09:44:

O odpadech (trubkách) z hliníku jsem nikdy neslyšel. Takže, musíte se asi zeptat toho pána, který tam ten odpad zná. Nebo si na to pozvat instalatéra, když ani ocet a soda nepomohly.

Zřejmě to bude muset pročistit mechanicky.

doplněno 19.06.15 09:56:

Díval jsem se na návod na Krtka a máte pravdu - je tam uvedeno, že se nemá používat na hliníkové potrubí. Zřejmě tedy existuje, což je zase nová informace, kterou budu šířit dál.

Od: andariel
Datum: 19.06.15 09:32

Pán ze SČVaKu mi to řekl, že nemám používat krtka apod...že máme hliníkové potrubí. Omlouvám se jestli jsem zaměnila termíny odpad a potrubí... v domě ve kterém žiji je již stoletý. A jestli neexistuje hliníkové potrubí, proč by se to tedy psalo na všech čističích potrubí - Nepoužívat na hliníkové potrubí!

Dobře jestli je chyba na mé straně, pánovi zavolám znovu a zeptám se ho čím čistit, nechtěla jsem ho otravovat...

Datum: 19.06.15 08:33

Jak píše kolega..

Hliníkové potrubí se na odpady pokud vím nikdy nepoužívalo...a to ani v dávné historii...

Takže znovu, co že to máte za potrubí?

Datum: 19.06.15 08:35
Technický benzín by tomu nemal uškodiť a potom opláchnuť jarovou vodou.Ono prakticky hliníkové príbory sa umývali len prostriedkami na riad bežne.Inak hliník sa dá aj leštiť.
Ohodnoceno: 2x

Od: andariel
Datum: 19.06.15 09:51

Tak všem děkuji, ještě se na to poptám asi jsem si to tedy špatně pamatovala. :)

Datum: 19.06.15 12:29

odhaduju to spis na litinu, jsme taky ve stoletym baraku a byla tam litina, ktera ovsem po ucpani musela byt vymenena, protoze si na tom vylamal zuby i elektrickej krtek ...

litine by normalni krtek - hydroxid nemel vadit

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.