Pěch a písek na plošnou dlažbu

Od: Datum: 18.06.15 20:55 odpovědí: 5 změna: 19.06.15 14:09

Dobrý den, budu dělat http://www.betonbroz.cz/produ…diste/dlazba-plosna-vymyvana/

dlaždice jsou 40cm*40cm, 4cm silné

spáry se mají zasypávat křemičitým pískem, jaký mám koupit křemičitý písek na spáry? Je jeden druh, nebo více druhů?

Pak chci poprosit jestli někdo nezná návod na výrobu pěchu na půdu a na upěchování štěrku.

Další otázka je, jestli je nutné dělat v tomto dvorku o výměře 20m čtverečních guly na odvod vody do kanalizace, není to zbytečné na těch 20m2?

moc děkujeme


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.06.15 21:28
avatar

Je jen jeden druh křemičitého písku do spár! Pěchem myslíte žábu nebo desku? Pochybuji ,že byste dokázal vyrobit .nebude lepší si půjčit (odkaz na jednu z mnohja půjčoven,oba druhy jsou v ceníku! : http://www.hrsystem.cz/hutnici-a-vibracni-technika )Jinak něco na zhutnění by šlo vyrobit,ale asi si nedokážete představit co to obnáší! A další -jen 20m2- kam půjde ta voda při deětích nebo ze sněhu pří tání když nebudte mít dešťák?to se budete brodit vodou?

Ohodnoceno: 3x
 
Od: jirka92
Datum: 18.06.15 21:34

Já myslel, že kvůli odvodu vody se tam dává ten křemičitý písek, nebo ne? Spáry budou 5mm

Od: paw®
Datum: 18.06.15 22:34
Pisek se dava, aby nebyly mezi dlazdicema mezery a aby se onsebe netrely primo kachle beton na beton. Rozhodne dat gulu a lehce to k ni sespadovat. Kdyz je deste moc, tak voda nema kam jit. Azbpujdete po chodniku se zamkovkou, kde je trochu prohluben, taknse tam tvori normalne kaluze. To same byste meli na dvorku.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.06.15 21:59

v domácích podmínkách je stavba vibrační desky nebo pěchu prakticky nereálná. musíte koupit minimálně motor a vibrátor. takže to přijde dráž než hotová deska.

.

jedině celkem jednoduše můžete postavit něco takového


nebo hutnit ručně třeba velikou palicí atd...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: karelb*
Datum: 19.06.15 14:09

Jak už zde bylo uvedeno, na spáry je pouze jeden druh křemičitého písku. Nevím jakého prodejce máte nejblíže, ale ten pytlovaný je docela drahý. U nás v betonárce ho mají volně ložený a prodávají ho i po kyblících. Za nějaké dva kýble jsem platil cca 50 Kč.

Na to hutnění bych si asi skutečně půjčil žábu (vybrační cesku). U zámkové dlažby cca 0,6x2,5 m jsem to už nechtěl tahat, tak jsem si vzal tak cca 120 cm trámek a dolu přibil desku tak 20x20 cm a nahoru napříč tak 30 cm kulatiny na držení a tím jsem to pěchoval. Ani na takto malém prostoru to není ono. Prostě ručně tu sílu nevyvinete.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.