Praskliny v omítce

Od: Datum: 17.06.15 20:51 odpovědí: 3 změna: 18.06.15 17:17

Dobrý den,

chtěl jsem se zeptat, zda nemá někdo zkušenosti s prasklinami v omítce na zrekonstruované chalupě (kamenném zdivu). Zhruba po roce se na venkovní fasádě začaly objevovat slabé vlásečnicové prasklinky a začalo jich přibývat. Zarazil mi ten časový odstup 1 roku, vysvětluji si to tím, že silná vrstva omítky na kamenném zdivu během roku nestačila vyschnout a v současném teplém počasí omítka vysychá. Jaký zvolit postup při opravě? Nechat ještě rok vysychat a následně se snažit prasklinky zatřit barvou nebo znovu přeštukovat?

Děkuji za rady a zkušenosti.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.06.15 21:41
avatar

Chtělo to nechat jádro vyzrát

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.06.15 06:56
avatar

Když na náš oklepaný, cihlový barák udělali kvalitní a vysokopu omítku, po čase se takové vlásečnicové prasklinky začaly také objevovat. Jsou viditelné zvláště po dešti. Některé, ty největší opravili a přetřeli barvou. Jinak je máme stále.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.06.15 17:17
avatar

jen malý dotaz-jaká to je omítka? soudím že štukovaná? Pkd ano-u štuku je to běžné zejména klasika-vápno a písek s trochou cementu!Na to se právě bílilo jen vápnem které takové mikrotrhlinky zacelovalo!

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.