Kanalizační přípojka

Od: Datum: 17.06.15 13:22 odpovědí: 11 změna: 23.06.15 13:22

Dobrý den,

máme hotový výkop na přípojku kanalizace 4m x 2m. Chceme napojit rouru do řádu kanalizace na to asi musí přijít někdo ze SčVaku. Zbytek by jsme si dodělali své pomocí což k baráku bude cca 47m., o týden později kvůli odvozu hlíny. Mě by zajímalo jestli někdo nevíte jestli nám na to první napojení bude stačit ta délka výkopu 4m.

děkuji moc za odpovědi

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.06.15 13:31

Na to jak říkáte "první napojení" bude stačit i "jáma" 1x1m...

Jde jen o vložení odbočky resp. napojovacího sedla na stávající kanalizační troubu.

Co (a jak) si pak dáte dál už není věcí VaKu..(vyjma revizní šachty, na kterou mohou mít nějaké nároky na provedení.

A samozřejmě jde také o fakt, zda je přípojka ve veřejné komunikaci..a musí se ta část v komunikaci ihned zasypat kvůli provozu..., nebo zda jde o napojení v "zeleném"..

Ohodnoceno: 2x

Od: zaza®
Datum: 17.06.15 14:56

..děkuji moc za odpověd to jsem potřebovala slyšet, máme to na hranici našeho pozemku a do komunikace to nijak nezasahuje.

Datum: 23.06.15 11:31

No u nás byla podmínkou na připojení do kanalizačního řadu přípojná betonová šachta s patřičně provedeným dnem. Udělání odbočky přímo do trubky by u nás neprošlo.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 23.06.15 11:39

Může být..

Nicméně provedení kanalizační přípojky do šachty na stokové síti se povoluje spíše vyjímečně.

To že po Vás psrávce kanalizace dokonce chtěl v těch místech udělat revizní šachtu (na hlavní stoce, nikoliv na Vaší přípojce) by spíše naznačovalo, že se mu tam hodila..a Vy jste ji zaplatil a ušetřil mu nějakou "korunu".

Běžně se kanalizační přípojky (menších průměrů od rodinných domů) napojují opravdu napřímo do odbočky (či sedla) na hlavní veřejné stokové síti a revizní šachta se zřizuje plastová (podstatně levnější než betonová) a na přípojce od RD.

Datum: 23.06.15 13:19

Víte, ono je to asi okres od okresu jiné. Vůbec mi připadá, že v našem okrese je všechno jinak než jinde.

Správce tu betonovou šachtu zcela jistě nepotřeboval. Jsem do ní napojený sám. 3 metry proti proudu je další šachta. Tu jsem využít nemohl z pozičního hlediska. Cca 2m za hranicí na svém pozemku mám plastovou kontrolní šachtu.

Datum: 23.06.15 13:22

Ano, dělám v oboru 25 let..

Vím že je to "okres od okresu" jiné.

Tak jak to popisujete je u Vás nějaký "aktivní pitomec".., protože Vás donutil zaplatit tak 20tis Kč zcela zbytečně..ta šachta (betonová) tam nemá jak to popisujete zcela žádný význam..

Od: moula*
Datum: 17.06.15 15:39

Mám dojem, že musíte mít odborný projekt nové kanalizace od výstupu z baráku až po napojení na kanalizační řád, povolení realizace od všech zúčastněných včetně obce a končí to tlakovou zkouškou a kolaudací.

Datum: 17.06.15 21:08

no tak tu tlakovou zkoušku na kanalizační potrubí bych rád viděl...

Jinak rozměry připojovací jámy Vám měl sdělit VAK, jelikož jejich lidi se tam v tom budou tísnit. Ale 4x2m je pořádná jáma, takže jim to stačit na 99% bude.

Od: moula*
Datum: 17.06.15 22:02

No tak se běžte podívat !

Datum: 17.06.15 22:15
Kolega to myslel tak, že u kanalizace (tedy u té gravitační) se neprovádí tlaková zkouška, nýbrž zkouška těsnosti.
Terminus technicus..je to prostě rozdíl.
Ohodnoceno: 1x

Od: zaza®
Datum: 17.06.15 21:15

Moulo-ano, máte pravdu. Projekt, souhlasy sousedů do 5 metrů, územní souhlas od stav.úřadu, to vše máme, jinak by jsme nemohli bagrovat ;)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.