Čím vymalovat SDK? Co za krbová kamna?

Od: Datum: 16.06.15 22:07 odpovědí: 4 změna: 17.06.15 19:04

Dobrý den, máme téměř všude sádrokarton a běžně jsme malovali Primalexem. Teď se chystáme něco znovu vymalovat a všude čtu, jak je Primalex na sádrokarton nevhodný?! Z jakého důvodu? Dosud jsem byla spokojená. A další věc- jakým způsobem se odstraňují vrstvy nátěrů ze sádrokartonu? Přemalovávat asi nejde donekonečna, takže budeme muset někdy nátěry odstranit? Jakým způsobem se to pak řeší?

Jaký nátěr doporučíte za krbová kamna, aby vydržel horko? Natřeli jsme neředěnou barvou Prolux z Hornbachu, udělala takovou jako krustu a vlivem tepla popraskala. Tak nevím, čím vymalovat? Chceme odstín terakota, problém je, že když barvu naředíme, toho odstínu nedosáhneme... Děkuju.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: marv123*
Datum: 17.06.15 11:17

My máme všude primalex polar a dobrý (SDK na stropě). Kamna máme 300mm od zdi a taky bez problému, dokonce kolem růžice se nic neděje.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.06.15 11:27
avatar

Já všude doporučuji a aplikuji na sádrokarton tapety.Výběr dekorů a dezénů je obrovský,takový povrch stěny je barevně stálý a životnost je až 10x delší než malby.Také akustika místnosti s tapetou je tlumenější a příjemnější.V sortimentu lze vybrat od standartu -papír,vinyl,vlies, samolepky.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jmlc®
Datum: 17.06.15 11:38
avatar

primalex - bez potíží

Za krbová kamna je nejlepší posmaltovaný plech přišroubovaný na zeď.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jendad
Datum: 17.06.15 19:04

Za kamna se většinou dělá zástěna . Na zed se přišroubují vertikálně latě , aby tam vznikla mezera cca 2cm.Dole a nahoře by měla být otevřená , aby to tam odvětrávalo. Na ně pak cementovou nehořlavou desku . Myslím že se jmenuje cetris nebo tak nějak podobně . A na to nalepíte obklad at už dlažbu , kamené pásky , valounky atd. Předstěnu mužete udělat i masivnější, a to v řádu i několika set kilo. Stěna pak se nahřívá a dlouho vydává teplo (něco jako když nahřejete kamený krb).

Tady je hodně obrázku http://hearth.com/gall/v/WoodStoves/

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.