Převod bytu na syna

Od: Datum: 15.06.15 14:27 odpovědí: 6 změna: 15.06.15 15:27

Dobrý den. Jsem matka, která se odstěhovala od synů z bytu do baráčku (byt je náš, družstevní), jsem psaná jako já majitelka. Jaký formulář vyplnit, abych byt přepsala na jednoho ze synů? Díky Anna.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 15.06.15 14:57
avatar

Dobrý den, byt je toho vlastníka, který je zapsán v KN. Pokud jste to Vy, tak "převedete" byt darovací smlouvou. Pokud je majitelem družstvo, tak budete řešit převod užívacího práva k bytu na tom družstvu. Zdravím!

P.S. Takže, byt je buď Váš nebo družstva.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.06.15 15:07

Formulář na to žádný není.

Běžte na družstvo nebo si najděte stanovy, zjistěte si podmínky převodu členství. Pak sepíšete jednoduchou darovací smlouvu vy a syn + předávací protokol s údaji z elektroměru, plynoměru, topidel atp. Protože jste rodina a nebudou asi problémy, stačí opravdu jednoduchá smlouvička na základě vzoru z internetu.

Na základě smlouvy převede družstvo vlastnictví "podílu na družstvu" (neboli bytu) na syna. Pak syn vyřeší převod energií na sebe. Také je nutné samozřejmě oznámit změny trvalého pobytu všude možně a syn ať nezapomene na placení rozhlasu a TV.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: hid
Datum: 15.06.15 15:13

Předně - majitelka družstevního bytu nejste. Patří vám podíl v družstvu o velikosti zmíněného bytu. Vše je třeba řešit na družstvu, aby převedli váš podíl na syny. Mimochodem, nedělal bych to, protože vznikne z toho v budoucnu jen peklo. Jednou byty budou v osobním vlastnictví a každý ze synů bude mít 50% (pokud jsou 2), což je neřešitelný problém, pokud jeden ze synů bude mít odlišný názor na nakládání se svým podílem od druhého syna. Chápu vás, že chcete oba spravedlivě podělit, ale zaděláváte tím na velké spory.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.06.15 15:20

Tazatelka chce byt převést na JEDNOHO ze synů.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hid
Datum: 15.06.15 15:25

OK, budiš to varovaním pro ostatní.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.06.15 15:27

U družstevního bytu se postupuje tak, že se převádí podíl ve družstvu. Celý proces podléhá schválení představenstvem. Nabyvatel se stává členem družstva a původní člen o své členství přichází. Celé je to spojeno se vstupním poplatkem nového člena a poplatkem za převod družstevního podílu. V případě, že se převod uskutečňuje v příbuzenské linii, bývá poplatek zvýhodněn. Případné finanční vypořádání, což není váš případ, se řeší smluvně zcela mimo výše uvedený proces. Stejně tak se nemění vlastník bytu, ten zůstává v majetku družstva. Tím pádem tato transakce nepodléhá dani z nabytí nemovitých věcí. Obraťte se v této věci na družstvo, kde vám poskytnou informace, jak postupovat.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.