Sousedi nás omezují a věčně sledují

Od: Datum: 15.06.15 00:56 odpovědí: 26 změna: 30.06.15 16:20

Dobrý večer všem, už delší dobu máme se sousedy problémy jsou to starousedlíci a snaží se o to, aby nás vyštípali z našeho vlastního domku kde bydlíme pět let. Nelíbí se jim, že s nimi nepomlouváme ostatní sousedi, že neuklizíme chodník který patří města, tak nám hází veškerý opad k nám přes plot a vše máme na naší zahradě.

Cokoli venku dělají sousedi,tak chtějí abychom to dělali také jinak se nám vždy mstí budto nás neustále provokují slovními útoky, nebo jakmile si otevřeme okno a sousedi jsou zrovna na své zahradě, okamžitě mají námitky že co vůbec oteviráme svoje okno, v tu ránu nás úmyslně hlasitě pomlouvají abychom to slyšeli a zkazili nám den. Nebo když si jdeme s manželem poklidit zahradu,nebo posekat trávu, okamžitě hlídají hodinky jak dlouho sečeme trávu apod. Večer nám sousedi svití baterkou do oken a po zahradě, přitom se chováme slušně nic jim neděláme a přesto nás nemají rádi všechno co děláme, tak je to špatně a pomlouvají nás bezdůvodně ostatním sousedům po celé ulici. Sousedi si myslí , že jim patří celá lokalita a že nám budou poroučet co nemáme a máme dělat. S manželem si připadáme jako kdybychom nebydleli v domku, ale spíš v podnájmu aspoň tak se chovají naší sousedi. Děkuji Vám předem všem za odpovědi rady, tipy, zkušenosti.

Omlouvám se za případný překlep.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.06.15 07:17

Takových otázek je tady několik. Poklikejte v archivu. *hej* Napadlo mně však, co kdyste se jednou s nimi zastavili a zeptali se jich, jestli si přejí, chtějí, abyste se odstěhovali. Že už jste těmi jejich řečmi a chováním natolik otrávení, že uvažujete, že to prodáte. A bude vám jedno, jstli ciganum nebo velké rodině s mnoha dětmi. A jdete pro radu, jestli to prodat nebo oni své chování změní a přestanou si vás všímat a komentovat a stanou se dobrými sousedy. Co? Jen byste se museli naladit do naprostého klidu a diskutovat, nehádat se. Neslovíčkařit, neutopit se v příkladech. Neobhajovat, neobviňovat. Jen požádat o radu. Udělat takové solidní divadlo. Nasadit jim do hlavy brouka a ne zlost a touhu po odvetě. *hej*

Ohodnoceno: 4x

Od: luna
Datum: 15.06.15 08:09

Dobrý den, a mohla bych to sousedům poslat písemně? Protože s nimi se domluvit nedá kdykoliv jsme to s manželem zkoušeli se sousedy v klidu promluvit , hned vše překroutili proti nám. Manžel už se zde také o tom zmíňoval, ale sousedi jsou čím dál horší naopak se snaží nás neustále vtahovat jen do problémů a s manželem nevíme už jak dál. Omlouvám se, že Vás zde s tím obtěžuji a v takovém případě je každá rada drahá a velmi nám to pamáhá.

Od: uska®
Datum: 15.06.15 09:12

Luno, posílat něco takového písemně nejde. Vy jdete požádat o radu, tak ústně. Jak chcete něco řešit, když se bojíte rozhovoru. Písemně to bude jen vyhrožování, že prodáte bla bla bla. To se má soused vám také vyjádřit písemně?

NIKDO mne nemůže zatáhnout do problému (jak píšete) pokud já NECHCI. Trošku sebevědomí by neškodilo. Já bych ještě na tácek nalila čtvrtky pro sousedy i pro nás + přidala koláč a společně s manželem u nich zazvonila. Vše se dá zmáknout za 5 minut mezi dveřmi.

doplněno 15.06.15 09:20:

Po vašem doplnění mi nepřipadá vinna jen na sousedech. Vy nemůžete jednou za čas tolerovat u sousedů zábavu o hodinu déle? Jedná se pouze o letní měsíce - děti mají prázdniny, předpokládám, že v lednu nebudou grilovat.Máte už na sebe asi alergii a ta se těžko léčí.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 15.06.15 09:41

Kdyby to bylo jen o letních prázdninách tak to by se určitě dalo vydržet, ale sousedi se takhle chovají celoročně mají zimní zahradu a tam si přes zimu topí aby tam mohli řádit i v zimním období. Ale to byste zde musel bydlet aby jste se přesvědčil že opravdu takhle sousedi řádí celoročně .

Od: mp
Datum: 30.06.15 16:20

Babka má naprostou pravdu. Nejste Vy nakonec takový ty netykavky?

Ohodnoceno: 0x

Datum: 15.06.15 08:32

Dobrý den. Nepíšete, jak jsou sousedé staří. Jestli mají vyšší důchodcovský věk, může to být způsobeno i tímto. Někteří starší lidé mívají různé nápady... navíc starousedlíci obecně nemají rádi náplavy. To je snad v každé dědině.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 15.06.15 09:14

Sousedi jsou čerstvě v předčasném důchodu druhá rodina je ve věku od 45 let do 50 let oňi mají tři děti ve věku 12 let, 16 let, 5let když se sejde celá rodina odpoledne na zahradě, tak dělají tam randál i s rodiči až do 23 hodin vůbec nemají ohled na ostatní sousedi ale jakmile si pustíme při práci na zahradě rádio ne nahlas jako sousedi, hned jim to vadí oňi můžou všechno my nic jinak je zlé. Ostatní sousedi vědí o všem, ale ty se raději stáhnou a zajdou domů k vůli těmto hlučným sousedům a mlčí. Ale takhle se nic nevyřeší když ostatní sousedi před nimi se stahují a mlčí. My se také nechceme hádat se sousedy, ale když jim nikdo nic neřekne, tak rušno na zahradě bude neustále pokračovat ze strany sousedů a myslí si, že je vše v pořádku že to nikomu nevadí.

Od: moula*
Datum: 15.06.15 09:14

Uvědomte si, že cokoliv uděláte, tak to nebude sousedům recht. Takže na ně kašlete, buďte s úsměvem nad věcí, kdyby vám něco vytýkali, tak jim odpovězte jen "TO MÁTE BLBÝ" a jděte si po svých. V oknech si na noc zatáhněte rolety. nesledujet jestli už zas svítí a zavřete oči. Ještě nějaký problém?!

Ohodnoceno: 5x

Od: buss®
Datum: 15.06.15 09:57

Jo, řekněte že se stěhujete a prodáve to cikánům. Jinak by mně byli ukradení. Jste slabíí. Sečte od rána do večera, pusťe si rádyo...

Datum: 15.06.15 10:06

Já bych to řešila postavením aspoň dvoumetrové zdi,aby na vás neviděli co se u vás děje.Dala bych si kameru na barák aby zabíral můj pozemek a kdyby mi chtěli něco házet přes plot aby to zachytila.Už by si dali pozor...

Datum: 15.06.15 10:29

Před rokem jsme vysadili túje vš 80 cm tak to bude ještě trvat nežli to vyroste, zatím jsme si dali na plot rákos ale přes něj je vidět. Je mi jasné,že túje nám za nějaký čas do potřebné výšky vyrostou, ale sousedi nezměníme. Pokud bychom se rozhodli pro kameru jak píšete, musíme mít nějaké to povolení? A jakou byste nám kameru doporučila levnější variantu. Děkuji Vám všem .

Datum: 15.06.15 10:44
Kdyz bude kamera snimat pouze vas pozemek, pak nemusite mit povoleni.

Datum: 15.06.15 11:25

Kamerový systém v dnešní době není nic drahého nebo nereálného.

Bez problémů koupíte kvalitní kameru do 1000,- + záznamové zařízení a instalaci zvládne skoro každý kdo umí natáhount UTP kabel. Takže 4 kamery a jsem někde celkem na 7tis.

Povolení od UOOU sice nepotřebujete, ale jelikož řešíte problém se sousedy tak bych tam tu registraci udělal. Nic to nestojí a jde to vpohodě vyřídit online.

Datum: 15.06.15 12:27

https://www.uoou.cz/archiv-di…skusniho-fora/ds-1031/p1=1249 tady vám dodají povolení k používání kamery mimo Váš pozemek.Nejsou s tím žádné problémy.Toto si pročtěte a podejte si žádost,pokud budete chtít natáčet i mimo Váš pozemek...

doplněno 15.06.15 12:32:

http://kamerovatechnika.cz/legislativa.html

Ještě toto si přečtěte...

Datum: 15.06.15 10:46

Vzpomněla jsem si na jeden díl Vyprávěj - tam omladina rušila Dvořákovi hlasitou hudbou. Proto se pan Dvořák rozhodl, oplatit jim stejnou mincí a časně ráno, kdy omladila chtěla spát, vytáhl cirkulárku s tím, že potřebuje nařezat opravdu hodně dřeva.. Ve filmu to skončilo happyendem, dohodli se.

Nesmíte se sousedy nechat omezovat a krčit se jako myšky jen proto, abyste s nimi byli za dobře nebo si je zbytečně nerozhádali. Někdy to prostě po dobrém nejde a oni tak mají teď pocit, že mohou všechno. Začala bych návštěvou s kouskem dortu (ten nápad se mi líbil) a úsměvem na rtech, kdy bych jim pohrozila prodejem domu početné romské rodině.

Pokud by to nemělo efekt, tak sekat trávu klidně celý den, pořídila bych si klidně cirkulárku, měla přes den zapnuté rádio, zvala si návštěvy na zahradu a bordel, který by mi hodili za plot, bych jim vrátila. Do oken stačí žaluzie nebo rolety a bude-li to nutné, tak na zahradu psa. Prostě jim oplácet stejnou mincí v mezích zákona.

Od: trtr
Datum: 15.06.15 10:54

Zdravím, sehrál bych asi komedii. Sehnal bych ceduli od nějaké realitky na prodej a normálně to zatloukl před domem. Pak když se budou prát co to, takže to prodáváte a že zrovna nějací asiati se mají přijít podívat, že už jim ve městě bylo těsno.

Nebo varianta dvě, domluvte někoho, koho neznají, ať se oblékne pěkně do černého kabátu ala mafián, černé brýle a přijede ve vhodnou chvíli, když budou třeba venku. Vy mu to jako ukážete a on to je super, to Vám zaplatím v hotovosti. Víte, jak tady udělám malý NIGHT CLUB, tady to půjde. *smich* Možnostem se meze nekladou. Hlavně neustupujte. Vzpomeňte si na zítra to roztočíme a věřím, je to buď přestane bavit a nebo se zkamarádíte.

Datum: 15.06.15 12:27

trtr-taky dobrýAle zabere to jenom na chvíli

Od: ludvalss
Datum: 15.06.15 11:07

určitě někdo z okolí nebo Vy zná nějaké rozumné romy. domluvila bych se s nima za nějaký peníz aby jich dojelo aspoň10 a spoustu dětí s nima. Aby vykřikovali že ten barák berou,že platí keš a děti přitom dělali bordel,čurali na plot k sousedům ap. Měli by si také vzít ssebou velkého psa a být hluční. Uvařila bych jim kafe a zahrála komedii.Pak bych dělala jako nic. Když by se sousedi ptali tak bych jen nadhodila že to kupují,že jsou např. 2-3 rodiny dohromady a mají 15 dětí a že ještě zvažuji jestli se odstěhuji ap. Třeba to zabere. nezávidím vám takové hajzly sousedy

Od: trtr
Datum: 15.06.15 11:19

Zdravím, to by bylo dobré, ale aby tam potom nejezdilo ještě rok spousta zájemců z gheta. *smich* Ona ani taková množírna psů či pěstírna není špatná. *haha*

Od: ludvalsss
Datum: 15.06.15 17:02

ti romové by museli o tom vědět že je to divadlo. Věřím,že se mezi němi dá vybrat i solidní skupunka,oslovit známé a určitě někdo zná nějaké solidní. A zahrát to? To není problém.

Datum: 15.06.15 12:14

Děkuji ještě jednou Vám všem za Váš čas který jste mi věnovali moc mi to pomohlo a velice si toho vážím . Přeji všem krásné slunečné dny. S pozdravem Luna

doplněno 15.06.15 12:34:

*pusa*

doplněno 15.06.15 12:34:

*pusa*

Od: nikc®
Datum: 15.06.15 11:18

Taky jsem měla problémy se sousedem. Dělal v noci hluk, pouštěl celou noc hudbu a pořádal mejdany s kamarády. Když jsem na něj bouchala, nepomáhalo to, naopak. Tak jsem na něj volala policii. Mluvit se s ním taky nedalo. On ještě navíc permanentně neuklízel chodbu, tak i kvůli tomu jsme měli dlouholetý spor. A lhal mi do očí, že uklízí a že já špatně vidím. Ostatní sousedé moc nepomohli. Po tomto sporu to začalo s hlukem v noci a hudbou na plné pecky. Neumím si vůbec představit, že bych za ním šla s dortem a šla se s ním domluvit na něčem a usmívala se. To zkrátka nešlo. Psala jsem mu dopis, kvůli tomu hluku. S některými lidmi se bavit nedá. Pak jsem si nechala udělat protihlukovou stěnu a za pár měsíců si našel ženskou a byl pokoj. Dneska mají dítě a jeho nová žena mi zadržela doporučený dopis. Hodila mi ho až za několik dní do schránky. Od pošťačky lístek ve schránce nebyl. Takže taky nic moc vztahy.

doplněno 15.06.15 12:02:

Pohanko já už jsem na poštu psala email a stížnost. Je to 1 rok stará záležitost. Odpověděli mi dopisem a omluvili se, že už se to nestane. Kdyby mi ten dopis tehdy ani nedala sousedka, mám průser.

doplněno 15.06.15 12:18:

Pro jistotu to ale vyplním. Děkuju.

Datum: 15.06.15 11:52

Nicku, zařiďte si opatření adresáta! Na poště si vyplňte ,,Prohlášení o vyloučení náhradního dodání,, /souseda - sousedky/ z přejímání Vašich zásilek. Doručovatelka má správně po doručení Vámi uváděného případu správně vhodit do vaší schránky ,,Oznámení o náhradním doručení,, /může to být jak R, tak třeba i obyčejná zásilka větších rozměrů, peníze apod./ Vy večer po návratu ze zaměstnání zjistíte, že u nich máte dopis a můžete se ho okamžitě vyzvednout. Takhle jste o něm nevěděla a kdyby tam byla nějaká lhůta, tak jste ji mohla promeškat a platit penále, nebo něco prohrát.

Od: achjoachjo
Datum: 15.06.15 11:19

Určitě nejlepší je domluvit se po dobrém, ale s některými lidmi to prostě nejde. Jsou bohužel i takový, kteří mají radost jen když někoho naštvou, protože jim to dělá dobře.

S házením smetí zpátky asi nebudete mít úspěch, znám to, mám podobné sousedy. Je to nekonečná hra. To stejné smetí bude putovat přes plot tam a zpátky do nekonečna. V zájmu klidu je lepší ho sebrat a hodit do jejich popelnice.

Budou-li dělat rámus večer po 22 hod., klidně volejte policii. Musí přijet a může jim dát pokutu. Volat policii můžete i když vám budou svítit baterkou do oken, mluvte vyděšeně a řekněte že k Vám leze zloděj.

Moji sousedé po prvním příjezdu policie hodně zkrotli, už si tolik nedovolí. Kameru mít můžete, dejte si ji na viditelné místo, to také dělá hodně.

Jinak nejlépe zabírá ignorace, choďte hrdě a s úsměvem, musíte vypadat že Vám jejich chování vůbec nevadí a že jste spokojená.

Jo a zde již zmíněný nápad zaplatit početné Rómské rodině ať vám přijdou na zahradu zahrát hlučné divadélko, tak ten nemá chybu To bych určitě udělala.

Datum: 29.06.15 18:26

Vaše sousedy vidím jako asociální psychopaty a s těmi se nedá domluvit. Když se budete snažit cokoliv řešit domluvou, budou mít radost, jak Vás naštvali. Na takové exempláře platí jen hrubá síla. Policie, komise pořádku na úřadě, možná odvetné jednání, ale jaké, nic mne nenapadá. Hlavně vše v rámci zákona, aby Vás nemohli nějak postihovat. Je mi líto, že se musíte vyrovnávat s takovou agresí. Jedna známá mi vyprávěla, že její sousedka na chatě ji tak dlouho otravovala, až sou d rozhodl, že ta neslušná žena dostala rozsudek, že chatu musí prodat a odstěhovat se.

Od: jentak
Datum: 30.06.15 16:00

Kdysi, kdosi, tady na poradně radil něco, co se mi ohromně líbilo: Pořídit si(půjčit si) mikrofon, který snímá zvuky od sousedů, zesilovač, a dobrou reprobednu. A hezky jim posílat jejich vlastní rámus a nadávky, patřičně zesílené zpátky k nim na zahradu. Věřte, že za chvíli bude klid. Stačí jen dobře vyladit úroveň, od které bude ten mikrofon zabírat hluk. Teď je léto, málo prší, všichni furt venku, ideální situace na takové opatření.

Ohodnoceno: 2x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.