Myčka na nádobí - malé fleky na nádobí

Od: Datum: 14.06.15 20:33 odpovědí: 10 změna: 16.06.15 07:58

Dobrý den prosím nevím si rady po umytí nadobí v myčce vzniknou malé flíčky asi plísňě a to je ještě nadobí teplé .Tablety do myčky používáme . děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: wamp®
Datum: 14.06.15 21:17
Myčku je nutné pravidelně čistit.
Zapnout celý program bez nádobí,samozřejmě.Dejte do ní jar,ocet a sodu.
Jo,ještě vyčistit filtr a také ramena.
doplněno 14.06.15 21:24: http://cs.m.wikihow.com/Jak-m%C3%BDt-a-udr%C5%BEovat-my%C4%8Dku
doplněno 14.06.15 21:31: Všechno vyčistit a hotovo :-D
doplněno 15.06.15 11:58: Kovis,mám myčky cca 10 let.
Ještě se mně nestalo,abych musela vat opraváře.
Tato metoda je kvalitní a navíc,přírodní
Ohodnoceno: 2x

Datum: 15.06.15 09:24

Do myčky nepatří nic, co pění! Tedy žádný jar! Navíc soda a ocet spolu reagují a nevidím smysl, proč by se měly užívat současně. Vaše rada nejenže postrádá smysl, ale může vést k tomu, že tazatelka bude nucena volat opraváře!

Ohodnoceno: 0x

Datum: 15.06.15 13:54

To, že se vám 10 let nic nestalo, to není žádný argument. Je to možná i otázka množství toho prostředku. Fakt je ovšem ten, že drtivá většina návodů zakazuje použití běžných saponátů. V okamžiku, kdy se myčka zaplní pěnou, zablokuje se a bude akorát hlásit chybu na displeji, bude dotyčný, který si od vás nechal poradit, muset toho opraváře volat a nejenže si jej zaplatí, ale u nového stroje mu též hrozí ztráta záruky.

A mimochodem - ten jar, to není příliš přírodní metoda...

Od: wamp®
Datum: 15.06.15 14:05
Kovis,máte svou osvědčenou radu?
Nevšimla jsem si,že by tu někde byla *nevi*
Ovšem,rýpání Vám jde dokonale...

Datum: 14.06.15 21:18

Nalijte místo leštidla ocet. Vyzkoušejte a pak napište, protože se mi zdá, že o plíseň nemůže jít.

Ohodnoceno: 3x

Od: honzajs122
Datum: 15.06.15 09:17

Přečtěte si pořádně návod

nastavte tvrdost vody podle údaje z vodárny (najdete na jejich webu)

používejte sůl do myčky i když používáte tablety x v jednom (viz návod)

doplňte leštidlo a nastavte jeho množství (dle návodu)

pokud to nepomůže vyčistěte myčku, prostředek koupíte např. v DM i jiné drogerii (a nemusí to být nutně Calgon)

nebo vyčistěte myčku nyjdříve a pak postupujtepodle shora uvedeného

ty flíčky mají asi něco společného s leštidlem (málo/moc)

soda+ocet = neutralizační reakce, takže nula od nuly pošla moc jaru v myčce, myčka vypění a nahlásí nějaký error, pokud to pak neumíte opravit, zaplatíte opraváře, stačí pár kapek

ocet se dá místo leštidla použít bez problému

Ohodnoceno: 1x

Od: pepinojin
Datum: 15.06.15 20:29

Děkuju už se to po nalití octa neobjevuje .

Datum: 16.06.15 07:18

Nemohly to být krystaly, které se z mycího prostředku vysrážely?

Já vám do toho nechci nějak extra kecat, ale tablety výjdou mnohem dráž, než prášek. Ten se dá koupit za nějakých + - 200 kč a je ho spousta. V kontejnerku se s nim dobře manipuluje, později v krabici a přesypat. ;) Dávkuju podle nádobí. Po nedělní kačeně víc, než po skleničkách od večeře a snídaně. A místo leštidla ocet.

Od: kalandra
Datum: 16.06.15 07:40

Může to být tím, že v tomto teplém počasí je špinavé nádobí v myčce déle a případné zbytky jídla začnou na něm plesnivět. Tu plíseň myčka neumyje, to už chce pastu a vyčistit ručně. Vím o čem mluvím, byť nádobí před uložením do myčky lehce opláchnu, malé zbytky přesto někde zůstanou. Přes léto, kdy se plísním daří, se musí mýt častěji.

Datum: 16.06.15 07:58

plíseň potřebuje několik hodin, aby narostla. Je jasné, že hned po umytí tam prostě být nemůže. :)

Laborujte s nastavením tvrdosti vody - dávkováním soli. I když používáte tablety, sůl do myčky dávat také musíte! Ty fleky jsou podle mě buď moc soli (to co pak vidíte je sůl) nebo málo soli (vidíte vodní kámen) nebo hodně leštidla (vidíte leštidlo). Dejte si čas a pěkně si pohrejte s nastavením dávkování a zkoušejte ideální nastavení.

Ohodnoceno: 3x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.