Podlaha OSB desek

Od: Datum: 14.06.15 12:51 odpovědí: 5 změna: 29.06.15 19:37

Tak jsem se po x letech konečně dokopal pro dodělání ložnice, stěny i strop jsou kompletně nové. Nosné trámy vyrovnám příložkami, pak dám zpět záklop. Na to křížem podlahový polystyren, kolem dokola 2cm fasádní vaty jako okrajový pásek a na to 2x OSB desky 18mm. V podstatě to bude plovoucí deska.

Otázky zní:

1) čím lepit (doporučte konkrétní výrobek), viděl jsem jak lepidlo na váleček tak i pěnu

někdo zas říká nelepit a dát fólii (jako jakou?) jediné co mne napadá je pěnový mirelon, ale to lepení mi přijde lepší

2) jaké konkrétní šrouby (rozměry?), předvrtávat? (pokud ano, kolikátkou, přes celou jednu desku?)

3) čím konkrétně pak přetáhnout spáry a šrouby (pak přebrousím), přijde na to lino

Mám to vypočítané viz. obrázek. Pokládka začne z pravého horního rohu směrem dolů. Zbytek desky, který zůstane z levého spodního rohu se pootočí a pojede se z horního levého rohu směrem doprava. Snad je to srozumitelné. Co to mám takto rozměření v měřítku 1:10 tak by to mělo vycházet. Na místě při pokládce to projistotu budu ještě proměřovat. Ještě si na to půjčím nebo koupím stahovák na podlahu s kurtama a ráčnou aby byly spáry co nejmenší.

Předem díky za rady.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.06.15 13:24

Pokud je podlaha v domě nepodsklepeném,pak je nutno izolovat proti zemi hydroizolací a pak tepelnou izolací asi polystyrenem.Obvykle stačí 10 cm,pokud se rozhodneme pro podlahové topení,pak 20 cm.Než OSB desky,paqk je lépe použít podlahu RIGIDUR,ze sádrovláknitých desek.Koupí se dvojitá deska a slepí se do celé podlahové desky nízkoexpanzní pěnou.Ale totéž i u OSB.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x

Datum: 14.06.15 13:38

Zapoměl jsem dodat, je to podlaha mezi patry. OSB mám již nakoupené (několik let :-D )

doplněno 14.06.15 13:39:

Takže obyčejná nízkoexpanzní pěna by měla být OK jo? Lepit jak v drážce tak po obvodu + vlnovkou na ploše?

doplněno 14.06.15 16:04: Pokud bych lepil desky s presahem 5cm kazdou a presne tak bych mel moc odpadu, tak jak to mam zakreslene je krizem a minimum odpadu. Vlna je sice ok,ale ddraha, jeden z duvodu proc podklad vyrovnam prilozkama (800,-) a ne liaporem (5.5000,-).Takze bych dal budto jednu vrstvu a nebo dve polystyrenu (250-500.-) a okolo z fasadni desky narezu 2cm okrajovy pasek.Prijde mi to jako nejlevnejsi varianta. Hlavne me zajima to lepidlo na ty osb desky. Snad se k tomu dostane i Milan...
Datum: 14.06.15 13:59

Takže pod podlahu bych vložil panely z minerální vlny,jen jako protihlukovou vrstvu,na té vlně by ležely obě desky,ty bych slepil po ploše s přesahem 5 cm,a pak jen lepil přesahy,Celou desku podlahy musím položit na podklad a nechat kolem stěn 1-2 cm a zapěnit.Pro slepení obou desek by možná byl vhodný tento materiál. http://www.echemie.cz/polyure…e-lepidlo-power-kleber-310-ml

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x

Datum: 16.06.15 19:04
Takze si odpovim sam na plochu nizkoexpanzni penu a na spary flexibilni lepidlo D2 a vyssi ale D2 pro mne staci.
Datum: 29.06.15 19:37

Tak první vrstva OSB téměř hotová, průšvih je, že místo OSB desek vržou desky polystyrenu pod nima :D tak snad to s druhou vrstvou OSB ztěžkne a přestane držte palec na zítra

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.