Jak vyrovnat zvlněný koberec

Od: Datum: 13.06.15 21:35 odpovědí: 6 změna: 16.06.15 07:27

Dobrý den.

V obýváku máme položený celoplošný koberec. Mezi obývákovou stěnou a rohovou sedačkou se na něm udělaly dvě vlny. Je to tak asi rok, neřešili jsme to, protože jsem chtěla dát plovoucí podlahu. Koberec je vyšší a těžký. Když jsme ho zkoušeli vytáhnout do stran nebo "přejet" a zatížit těžším kusem nábytku nepomáhá to. Připadá mi, že se snad uprostřed "vytahuje", ke stěnám nedoléhá. Skříňky odstěhovat nelze, mohli bychom jen částečně odstěhovat sedačku ke stěně, kde je koberec rovný. Přemýšlela jsem, zda by pomohlo zvlněná místa namočit, nebo šetrně napařit (i když je syntetický) a pak ty místa zatížit, třeba deskou stolu. Nemáte někdo nějakou osvědčenou radu nebo zkušenost? Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: kono
Datum: 13.06.15 22:49
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.06.15 13:30
avatar

Zvlnění koberce může mít několik příčin.Nestejnoměrná roztažnost vlhkem a teplem,přitom je i nestejně zatížený.Pokud je na jedné straně na koberci postavená nábytková stěna,odřízněte koberec podle stěny a zbytek vytáhněte na druhou stranu.Dbejte,aby se nikde nedotýkal stěny.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.06.15 18:41

Děkuji za odpovědi. Nejde o nový koberec, kterých jsme už pokládali hodně, to bychom si věděli rady. Lepit koberec, který je zvlněný je asi nemožné. Přilepil by se zase zvlněný. Koberec ke stěnám nepřiléhá a není proto podle mě ani potřeba ořezávat. Vznikla by jen nevzhledná mezera. Je zvlněný, dlouhodobě zkrabacený a teď potřebujeme nějak vymyslet, aby si zase lehl a narovnal se.

Datum: 14.06.15 18:48
avatar

Také jsem kdysi měla zvlněný koberec. Při výměně za nový mi podlahář řekl, že nejpravděpodobnější důvod zvlnění je vlhko. Prý jestli jsem ho čistila vlhkým způsobem. Ano, používala jsem ruční tepovač. Koberec už měl své za sebou, byl ušpiněný od dětí, od psa, propálený od vánočních prskavek. Výměna byla nutná. Ale na dotaz, jestli by se s tím teoreticky dalo něco dělat, podlahář odpověděl, že nedalo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.06.15 21:13

Děkuji - to je pozitivní závěr

Právě jsme odstěhovali část nábytku a zítra koberec vyčistím, právě tím mokrým tepovačem. Pak ho nechám týden schnout bez nábytku a uvidím. Snad si lehne. Všechny koberce tak čistím a žádný problém jsem neměla. Tento je starý asi 3 roky, jinak bez vady, byl dražší, doma mám sucho a čisto - tak mu dám ještě šanci.

Datum: 16.06.15 07:27

Jde to !

Koberec jsem opravdu vyčistila mokrou cestou a celý den jsem se ho natahovala. Sice se nejdříve opravdu zvlnil ještě víc a také nějak natáhnul. Okolo zdí jsem ho ještě víc ořízla, tam kde to není vidět, aby byla raději mereza. Zvlnění jsem přejížděla ve správném směru deskou stolu. Když trochu zaschl, zatížila jsem zvlněná místa deskou stolu, na který jsem ještě položila kufříkový šicí stroj, aby to bylo těžší. Abych nezničila stůl, dala jsem pod něj igelit. A funguje to, koberec je vypraný a "vyžehlený". Ještě to tak 2 dny nechám a bude jako nový. Třeba toto moje originální řešení někomu pomůže.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.