Po odpojeni zasuvek

Od: Datum: 13.06.15 13:35 odpovědí: 13 změna: 17.06.15 19:06
Zdravim, je mozne ,ze po odpojeni zasuvek v obyvacim pokoji prestaly fungovat zasuvky v ostatnich mistnistech,krome kuchyne? Je tam nejaky okruh nebo se neco posralo? Pokud to je nejaky okruh,tak pocitam s tim,ze jak namontuji nove zasuvky,tak opet zase vsechno pujde ne? Zatim mam odpojene kabely zaizolovane a na miste za starymi zasuvkami udelam omitku a jak to poschne,tak v pondeli chci navrtat nove zasuvky..vydrzi to do te doby nebo je to nejak nebezpecne to nechavat ty draty zadelane az do pondeli? Dik za radu.. Ps: zasuvky stare jsou vyhozene a k novym se ted nedostanu a stejne ta omitka musi poschnout. Hlavne aby ty zasuvky pak sly vsechny :-/ zatim my staci ty,co jdou v kuchyni na lednici a tak.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.06.15 13:52

Asi to bude tím okruhem.Mám starý byt a první zásuvka je v obýváku.Když mi vyhořela,tak jsem byla bez proudu i v té kuchyni.Po výměně vyhořené to zase bylo ok.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 13.06.15 14:24

No laicky kolik trčí drátů?Jestli 4 neba 6(podle sítě) tak je to okruh.Jestli 2 nebo 3 tak je konečná.Jestli je to v okruhu tak spojte ty co byli pod kolíkem(jedním šroubem) dohromady a měly by jít i další zásuvky-bývají většinou stejné barvy-ale NEMUSÍ.POZOR elektrika dokáže zabít*andel*

doplněno 13.06.15 14:49:

Pokud je máte zaizolované tak se nic stát nemůže-pokud nemáte zvědavé děti nebo všeokusujícího psa.Máte ještě starou TN-C síť takže černé vlevo zelené na kolík a propojit s dírou v pravo

doplněno 13.06.15 18:19:

Tak ten hliník je ještě ve spoustech bytů a domků(i ten s "hadrovou izolací)a když se nepřetěžuje a občas dotáhnou šrouby tak vydrží.Ale k věci:na té fotce vydím pouze 1 fázový(černý) asi jste fotil až po odpojení*nevi*navíc se mě zdá ten nulák trochu opálený tak pozor aby se nelámal a zásuvky kupte klasické-vodiče na šroubky né do zdířky aby jste mohl propojit zem-nulák a doporučuji dotánout všechny vodiče ve všech zásuvkách v bytě

doplněno 17.06.15 20:09:

Půl výplaty*ee*.To jste mohl zkusit hodinového manžela nebo já bych tam za 1/4 výplaty od hradišťa dojél:-D

Ohodnoceno: 2x

Od: mkat®
Datum: 13.06.15 14:25

Tie zásuvky sú zapájané do okruhov.Keď odpojíš jednu zásuvku ,tak ti ostatné ,čo sú za ňou nepôjdu.Keď ich znovu napojíš ,tak ti pôjdu.

Od: vasicek
Datum: 13.06.15 14:32
Jsou to vse dvojzasuvky.. Trci 4kable..2cerne,2zeleno-zlute. Kdyz necham kazdy drat zvlast zaizolovany,tak se nic stat nemuze ne? Zkrat,vyhoreni... Spojovat se mi to radsi nechce.. Zitra bych v baumaxu koupil zasuvky namontoval jen tak bez upevneni na zed,nez doschne omitka..vse by bylo jednodussi kdyby draty byly ze zdi ale jsou z podlahy ,tak musimm sehnat prvne zasuvky na povrch.
Datum: 13.06.15 15:01

zrejme byly pruchozi, pokud tam zadne zasuvky neplanujete musite okruh znovu zapojit spojenim kabelu cokoladkama, tim ze jste to bezhlave odpojil a zaizoloval, vas ted ceka litani se zkouseckou, abyste to propojil spravne

Datum: 13.06.15 15:11
Zasuvky tam pujdou zpet ale nove ,zase dvojzasuvky. Vyfotil jsem si ,jak byly kabely zapojene ve stare zasuvce..ktery cerny a zlutozely kam patri..viz foto
Datum: 13.06.15 17:02
No rozhodně NEDOPORUČUJI výměnu těchto zasuvek lajkem. Jde o to, ze nové zásuvky nemusejí akceptovat vaše původní zapojení zasuvek dvěma vodici, tj. Propojeni pracovního s ochranným. A ktomu hrát si s hlinikem je někdy náročné i pro profíky.

Datum: 13.06.15 17:31

nove zasuvky s dvouvodicovym zapojenim zadny problem nemaji (mam taky dvouvodic, ale uz mam novou kabelaz, az se budou menit jistice, jen zasuvky zapojim s nulakem), ale ten hlinik je fakt problem, cele bych to vytrhal a natahl nove cyky, neda se nic delat, takhle to nemuze dlouhodobe zustat

Datum: 13.06.15 17:34
Bohuzel, u nas 20elektrikaru a jako vzdy zadny nema cas..pokazde kde nekde zavolam,tak nema cas..zepta se o co jde a rekne ,,aha,no ja ted nemam stejne cas,, konec hovoru..Druha verze hovoru,ze se mu neoplati prijet,ze bere jen velke zakazky, komplet rozvody,atd..takze asi budu muset riskovat svuj zivot.
Datum: 14.06.15 20:06

Podle obrázku budete muset mít zásuvky Classic, ale nízké. Na to musíte prodavače upozornit. Jináč je tam nedostanete a váš problém je běžné nasmyčkování a to musíte udělat opravdu dobře.

Už jsem zde psal jeden fígl. Proč nenapíše tazatel od kud je a jen si stěžuje, že nemůže sehnat elektrikáře. Určitě by se někdo našek, ale nikomu se nechce platit za práci, ale vlastní si zaplatit nechá.

Datum: 17.06.15 13:20
Zivnostnika jsem zadneho nesehnal..zavolal jsem si na to firmu, coz jsem nechtel z jednoho duvod..stalo me to skoro pulku vyplaty.
Od: wdfd
Datum: 17.06.15 13:29

Nevěřím tomu, že se nedá sehnat elektrikář, který by tohle zapojil..

Datum: 17.06.15 19:06
Zivnostnik se musi otacet a vesmes maji hodbe prace a berou vetsi ksefty..nove rozvody atd nez montovat zasuvky. Bohuzel tady na Vsetine je to tak..ale uz to neresim. Firma mi to zapojila za draz ale jsem spokojeny.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.