Možnosti zateplení-nevýhoda přírod.materiálů?

Od: Datum: 13.06.15 12:03 odpovědí: 2 změna: 13.06.15 16:23

pozdravy vám, omluva za svou neznalost, prosím o konzult

je pravda, že za úniky tepla v domě jsou z 80% na vině okna a pouhých 20 připadá na zdivo?

pokud budeme rekonstruovat 80let starý domek (cihla 40-50cm) bude se podřezávat, nové podlahy a stropy(nepodsklepený),,, není na to asi vhodný polystyrén že? jaké mám další varianty krom konopných desek a desek z ovčí vlny?

co prosím vychází nejlépe v poměru cena/výkon? kolikrát dražší cca jsou přírodní materiály oproti polystyrénu - vzato tlouštky stejných izolačních vlastností?

a poslední dotaz který je k tomu asi důležitý, trpí přírodní materiály na něco? (rychle stárnou, hlodavci, vlhnutý-plísně nebo jiné?)

děkuji za odborné názory


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.06.15 13:37
avatar

Je téměř jedno zda-li polystyren nebo minerální vata.S vatou je náročnější práce a vyrovnání nežli s polyšem.Pro zateplení je nejdůležitější aby objekt byl suchý-dobře udělaná vodorovná izolace proti vlhkosti a také seshora-střecha nezatékalo.Další jsou důležité detaily zateplení - špalety okem a dveří, zabránit vzniku tepelných mostů.atd!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.06.15 16:23
avatar

V každém případě přírodní materiály,pokud si je stavebník nevyrobí sám a bude je chtít nakoupit,přijdou až desetinásobně víc.Kromě toho je jasné,že trvanlivost těchto materiálů je dost malá,pokud se nepoužije chemická ochrana.Jak proti vlhnutí,tak proti škůdcům.Nakonec,křemičitá,nebo čedičová vlna je také přírodní produkt.Jsou tu také už vymyšleny standartní technologie a povrchové úpravy.Odstranění vlhkosti ze zdiva je určitě základní opatření.

Pod podlahy na základovou desku je polystyren nezbytný,Jiný matariál bych asi nedoporučoval.

Dnešní novodobé konstrukce oken s trojskly mají stejnou tepelnou zádrž jako zdi s 20 cm izolační vrstvy.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.