Kdo to má hradit?

Od: Datum: 11.06.15 23:31 odpovědí: 3 změna: 12.06.15 05:57

Kdo hradí opravu přípojky vody do domu? Je to tak že k vodoměru v domě to mají hradit vodárny a od vodoměru majitel objektu? Nebo jak to je?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 11.06.15 23:34
avatar

Dobrý den, takto to bylo dříve, ale již několik let je nový zákon, podle kterého je přípojka od hlavního řadu věcí majitele domu. Takto postupují VaK v našem městě. Zdravím!

doplněno 12.06.15 06:06:

No, byl v tom dost zmatek. Původní přípojka je věcí majitele domu (je v jeho vlastnictví). Novou přípojku si platí opět majitel. Ale, o údržbu a opravy přípojek se má starat (a platit) provozovatel.

Nejsem si jistý, že to nelze obejít městskou vyhláškou (tam, kde jsou VaK pod městem). Více viz odkaz.

http://www.rozhlas.cz/zpravy/…a-provozovateli-site--1236319

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mp*
Datum: 12.06.15 01:38

U nás v malé obci to bylo tak, že jsme si hradili přípojku každý sám. I tak u kanalizace. To jste mě zase připoměli, že to musím zajít na OÚ zaplatit. Zase ale zbavím té proklaté, poruchové čističky. Ten den připojení snad budu slavit. Jako to bylo u připojení na vodu - už žádný instalatér padající do studny při výměně nautily. A kontroly od hygieny a spousty nákladných filtrů.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.06.15 05:57
avatar

Máže to být u každého provozovatele jiné. Záleží kdo a co při zřizování dělal. Nejlepší by byl dotaz přímo na vodárně nebo vyhledat smlouvu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.