Zámková dlažba postup

Od: Datum: 11.06.15 23:02 odpovědí: 4 změna: 12.06.15 09:36

Dobrý den, chtěl bych si na terase v přízemí kde mám všude beton udělat zámkovku...po obvodu mám všude pískovec. Dlažba je 5 cm vysoká.

Betonek je rovný, jenom to potřebuji o + 1 cm zvednout abych byl na úrovni s nášlapovým schodem.

Mohu ten 1 cm nasypat betonovým pískem a nebo mám použit přesáté malinké kamínky o velikosti cca 4-6 mm. Pokud to není potřeba tak bych si ty kamínečky použil na něco jiného.. .

Co myslíte?

Ještě bych se chtěl optat, jaký mám koupit písek na spáry? Moc děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 11.06.15 23:48

Dobrý den, na spáry se používá křemičitý písek. Ale, nevím, jestli je vhodné dávat zámkovku na betonovou plochu. Já bych to nedělal. Zdravím!

doplněno 12.06.15 05:38:

Není uvedeno, zda je terasa krytá nebo ne. Pokud je krytá, tak bych se toho také nebál, ale u nekryté bych si nebyl jistý odvodněním, resp. vsakováním vody do betonu pod zámkovkou.

doplněno 12.06.15 09:39:

junek - tak, pokud je terasa celá zakrytá, tak to udělejte. Tam problém s vodou nebude.

Ohodnoceno: 0x

Od: junek
Datum: 12.06.15 09:36

Terasa je celá zakrytá...

Je to ale dobrý postřeh...nenapadlo mě, že by mohl být problém se vsakovánímspodní beton, když by to bylo volně bez zastřešení...Děkuju

Datum: 12.06.15 05:14
Zámková dlažba je pro svou tloušťku vhodná pro větší mechanické namáhaní. Většinou se klade mezi obrubníky do rovinné kamenné drtě 4-8 nebo 8-16 mm a následně uvibruje.
Já osobně jsem kdysi v podobném případě jako je Váš, na beton podsypal vrstvu písku zrnění 0-4 mm, srovnal a udusal latí do roviny tloušťky 1-2 cm. Na to položil dlažbu. Roky bez problémů.
U tenké vrstvy písku nehrozí smývání jednotlivých zrnek písku vodou do mezer mezi sebou a jeho "zmenšování objemu", následnému poklesu dlažby. U hrubé vrstvy je to častou příčinou poklesu.
Mám další zámkovou přilepenou i vyspárovanou cementem na betonových chodnících okolo domu, i na šikmém vjezdu do garáže. Desítky let. Přilepením jsem se vyhnul koupi a betonování obrubníků, mezi které se dlažba na drť obvykle klade, aby se nerozlézala.

Datum: 12.06.15 06:57

kamínky 4-6, které máte, rozhrnete do vrstvy 10-12mm, položíte dlažbu zhutníte.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.