Sloupky k přístřešku - spěchá

Od: Datum: 11.06.15 08:42 odpovědí: 4 změna: 11.06.15 13:18

Zdravím, přišli řemeslníci zhotovit přístřešek. Rozměr 5 x 4 m, šikmá střecha taška, z jedné strany zeď, z druhé tři sloupky 45 x 45 cm. Sloupky budou stavět z cihel dnes, základ zhotoven již dříve. Na sloupcích bude ležet trám k opoře trámků střechy. Ještě dnes chtějí položit i střechu. Prý nevadí, že sloupky nebudou zatvrdlé, že střecha není žádná zátěž. Původně jsme by dohodnuti jeden den sloupky, za den, dva pokračování. Co na to odborníci? Děkuji .

doplněno 11.06.15 13:40:

Sloupky postavili, malta zdící WEBBER, a spěchali na jinou zakázku. Přijdou pokračovat zítra, tak těch 24 hodin snad postačí. Na sloupky přijde pozednice 15x15, do každého sloupu zazdili závitovou tyč, která bude procházet tímto trámem.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 11.06.15 08:50
avatar

Dobrý den, možná proto, že nejsem odborník, ale pouhý kutil, tak bych také počkal.

Střecha (a hlavně ty tašky) je slušná váha, která sice bude z části na té zdi, ale stejně bude i na těch sloupcích. Ale, třeba do těch sloupků zazdí nějakou oporu pod ten trám, tak cihly budou spíše "obal". Máte pozvané odborníky, tak snad si s tím odborně poradí (a budou za to ručit). Zdravím!

doplněno 11.06.15 09:42:

To máte pravdu. Já bych to také dělal raděj postupně - pokud není nějaký mimořádný spěch.

Každá činnost vyžaduje to své. Je fakt, že ty sloupky nemají kam uhnout, ale já bych je nechal alespoň zavadnout (před tím zatížením).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.06.15 09:35

Dnes není odborník vždy odborník. Všichni dělají všechno,a podle toho to také někdy vypadá. Zkušenost mám jen jedním z nich - pokrývačem, ten mi již jednu střechu dělal. Raději bych se problémům včas vyhnula než později pracně reklamovat.

:)

Od: jmlc®
Datum: 11.06.15 09:41
avatar

asi záleží, jaké pojivo dávali na cihly... zkusil jste někdy odstranit unimalt z cihle na druhý den?

Spíš bych se trochu bál toho odstupu - jak tlustý trám bude položen?

doplněno 11.06.15 13:48:

No to je sice levné řešení s tím roxorem, ale myslím, že jestli nemáte proschlé dřevo (nebo bude náchylné na povětrnostní podmínky), můžete mít potíže.. bych to řešil kotevní patkou - http://www.obchodprodilnu.cz/…atky/s-roxorem-do-betonu.html

tady bych se bál, že se trám pootočí a železo ve sloupcích ty sloupky zničí...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.06.15 13:18

Maximální pevnosti beton i malta dosahuje větštou po 28 dnech (záleží na použitých složkách). Pokud je malta opracovatelná 3-4h, težko může být stavební prvek plně odolný.

Při hmotnosti vazby +-200kg + hmotnosti krytiny +-800kg (pro 20m2), těžko říct, jak se sloupky zachovají. Pokud dojde k stlačení (mírné vytlačení malty ze spár nebude ohrožovat stabilitu stavby). Pokud by se sloupky vychylily, bylo by to horší (ovšem to byste mohla reklamovat).

Lepší je samozřejmě počkat, ale zřejmě to chtějí mít z krku. Jen se zeptám, jaké trámy (rozměry) použili?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.