Žlutá voda v bazénu

Od: Datum: 09.06.15 07:17 odpovědí: 12 změna: 09.06.15 09:24

Zdravím,

Cca před dvěma dny jsem napouštěla vodu do očištěného bazénu (bestway, prům. 4,5 m), po napuštění jsem dala dvě chlorové tablety (dávám vždy po prvním napuštění) a hrst modré skalice (ta se mi osvědčila). Problém je, že voda v bazénu je zažloutlá, což se minikdy nestalo. nevím, jak z toho ven. Voda je napuštěná z kouhoutku, nová hadice.

Nevíte někdo, jak se zbavit zažloutlé vody? Na dně jsem neobjevila žádné řasy, nicméně i to by bylo divné po prvním napuštění. Voda je zažloutlá už od začátku.

Díky.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.06.15 07:21

Třeba to napouštění strhlo nějakou rez v potrubí. I doma občas teče rezavá voda. Jedině vypustit + napustit znova, těch pár stovek nikoho nepose.e.

Ohodnoceno: 0x

Od: savemypool
Datum: 09.06.15 07:57

už mě to také napadlo, ale zdá se mi to zvláštní-upřesním, že jako klasická rezavá voda to nevypadá. Spíš žluto-zelená. Ale žádné řasy nikde nejsou.

Datum: 09.06.15 07:57

Jak napsal Junkers, může to být z potrubí. Nemělo by to být nijak závadné, protože se jedná o minerální látky a nikdo vám nezaručí, že se to při opětovném napouštění nestane zas. Prostě to tak nechte a po nějaké, nedlouhé, době se toto znečištění naváže na další biologické nečistoty a po ránu pak ten sediment můžete odčerpat.

Od: ben®
Datum: 09.06.15 08:04

Dobrý den, nefoukal při napouštění bazénu vítr a nenafoukal do vody pyl? Jinak si z toho moc nedělejte. Představte si, že se najdou i lidé, kteří vlezou do rybníka, kde není vidět dno už kousek od břehu. Zdravím!

doplněno 09.06.15 08:18:

No, možná vodu přefiltrovat přes plátýnko . Ale, jste si jistá barvou vody, resp. není to odraz od nové žluté fasády v okolí? Když z bazénu vodu naberete do sklenice, tak je proti světlu opravdu tak žlutá? Máte zapnutou filtraci?

doplněno 09.06.15 09:26:

Nechte pracovat filtraci a ono se to zlepší. Jestli máte plachtu na bazén, tak ji použijte. Hladinu můžete odebírat (čistit) ručně sítkem.

Datum: 09.06.15 08:08

O pylu jsem také přemýšlela, ale kolik by ho muselo být na 16 kubíků vody? Myšlenku na vypuštění bazénu jsem zavrhla, máte pravdu, nikdo nezaručí, že se to nestane zas. Chci se zbavit zabarvení,a le přípravek na to asi žádný nebude, že?

Od: jumba
Datum: 09.06.15 08:27

Zkuste savo, které se používá do bazénu.

Datum: 09.06.15 08:35

Zkusím.

Datum: 09.06.15 08:35

Filtarci jsem při napouštění zapnutou neměla. Odraz to není, fasády jsou bílé. Barva je taková zeleno-žlutá, docela sytá, připomíná mi to počáteční fázi zanedbaného bazénu-když začnou růst na dně řasy. Ale to je hloupost, voda je čistá, bazén čistý.

Datum: 09.06.15 09:13
To bude opravdu pyl, mam jezirko pod douglaskou a je to jak voda pri malovani vodovkama, letos se zblaznily, i auto vypada priserne
doplněno 09.06.15 09:45: Nijak, menim vodu :) 14 dni zpatky jsem menil a je zas zluta, moc brzo, ale uz se na to nedalo koukat... podle me filtrace ten jemny pyl nezachyti, muselo by se dat treba bavlnene tricko, ale to by driv shorel motor

Datum: 09.06.15 09:23

Tak to jste mě zviklal, mně roste nad bazénem víno a bez..Ale toto jsem opravdu nezažila a bazén obvykle napouštím už v květnu. Tento rok později, protože bylo chladno. Jak se zbavujete pylu? Bude stačit savo do bazénu?

Datum: 09.06.15 09:21

když napustím bazén (7m3) je do 3 hodin docela nažloutlý a když to nechám 2 dny je vyloženě jak močka. Je to hodně železa ve vodě. Takže hned jak ho napustím, pustím filtraci jen na promíchávání (cirkulace) a hned dávám MINERÁL-. Jedna lahev mi vydrží asi 4 roky. Po půl hodině zapnu filtraci na filtrování a za další 2 hodiny je to křišťál.

Protože to už znám, dávám MINERÁL- jako první věc, což je ideální.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 09.06.15 09:24

Super, díky, vyzkouším.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.