Stěrka Rokofinal

Od: Datum: 09.06.15 08:27 odpovědí: 7 změna: 12.06.15 14:01

ahoj všem..mám prosím dvě otázky...na štukovém stropě nám byla udělána hladká stěrka Rokofinal ...místy ale štuk prosvítá (viz obr). zedník nabídl, že nahodí a vybrousí další vrstvu Rokofinalu ,aby stěna byla celá bílá ,ale to bychom se nedoplatili...půjdou tmavá místa zamalovat?..má někdo zkušenost?...a další otázka jakým válečkem mnalovat tuto hladkou stěrku aby se nepoškodila a vytvořila hladký povrch..děkuji mocSeznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.06.15 10:34

zdravím,

jestli je teď povrch stropu hladký, jak potřebujete, tak už bych žádnou další vrstvu nenanášel. Můžete malovat. Váleček bych zas tak moc neřešil. Stačí nějaký obyčejný. Podle mě je nejlepší malířská štětka.

Jen nechápu, proč jste na štuk natahovali vrstvu tmelu Rokofinal, když i štuk (já používám Keraštuk) lze natáhnout, stočit tak, aby to po vymalování bylo krásně hladné.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: jupo
Datum: 09.06.15 12:15

ahoj...ano hladký je i v těch prosvítajících místech..protože ty pory toho štuku jsou tím tmelem vyplněny...akorát to prosvítá tou šedou štukovou barvou no:(...jinak stěrku hladkou jsme dávali proto,že štuk se panu zedníkovi který jej tehdy dělal na stropě moc nepovedl...byly tam prohlubně u kraju atd..při umělém světle hotová katastrofa...dcera to opravovala tmelem který byl hladký takže jsme si řekli že to celé vyrovnáme tím tmelem na hladko...malovat ten strop nejdřív na zředěnou barvou na bílo několik vrstev? a až pak požadovanou krémovou?:.děkuji moc

Datum: 09.06.15 15:55
avatar

Já jsem vždy do finálky přidával bílou interierovou barvu(Primalex) a tím ji naředil a dosáhl hned vyšší bělosti a lépe se natahovala.Po přebroušení se ale stejně někde objeví podklad,ten nátěr zakryje.Váleček dokáže krýt lépe,než stětka.

JABRAKA

Ohodnoceno: 4x
 
Od: jupo1
Datum: 09.06.15 17:37

děkuji moc za rady..ještě mě napadlo,namočit váleček do vodou rozředěného Rokofinalu a přetřít tím ještě 1x či 2x celý strop...co myslíte?

Od: janek*
Datum: 10.06.15 07:31

...á lendak zase perlí...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.06.15 14:01

přetítat to rozředěným Rokofinalem je podle mě nesmysl. První to napřete více rozředěnou disperzní barvou. Stačí třeba HET. Jak ředit první nátěr je na obalu v návodu. Pak další nátěry už normální hustotou barvy. Když jsem chtěl mít něco super hladké, nanesl jsem nátěry cca 3 a pak mřížkou na sádroš zrnitosti 120 jemně přebrousil.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.06.15 17:04
avatar

Nevidím důvod, proč by to malba neměla překrýt..

doplněno 09.06.15 17:43:

Proč to natírat rokofinalem, když to můžete rovnou natírat barvou.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.