Díry a vosy

Od: Datum: 08.06.15 17:58 odpovědí: 6 změna: 08.06.15 21:40

Dobrý den, dělali jsme novou střechu a je vyšší než původní. Čím zadělat díry, aby do podbití nelétaly vosy? Stačí PUR pěna nebo si ji časem vykousají? Mezera bude zadělaná z venku okrasnou deskou, ale břizolit je místy tak křivý, že je někde 1,5 cm prohlubeň kama by mohli létat dovnitř. Zazdít to nejde (málo místa). Z vnitřní strany za štítem je trám, takže taky bez přístupu. Díky za všechny radySeznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.06.15 18:36

Ahoj. Nad čím špekulovat. Namíchej podobně barevnou maltu a ten otvor zamázni. Taky by tam šlo našroubovat třeba hnědý pruh hliníkového plechu. Takový správně naohýbaný vingl. Aby těsně šponoval na, ke zdi.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.06.15 19:23
avatar

Pěna by je pár dnů zadržela,ale pak ji prokoušou,teda pkd by jim to stálo za to,dokážou prokousat i dřevo.doporučuji prohodit maltou!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.06.15 19:37
avatar

Malta by byla nejlepší, ale bude s tím strašná práce, to je akce pro vraha.

Já bych tam fouknul pěnu a hned na to dal ono prkno, nebo co to tam chceš dát.

Jen se spíš podivuji, proč se to takhle udělalo? To byl opravdu velký problém to podbití podložit tak, aby nový palubky byly v místě starých? Bylo by to jen o pár prken či hranolů více a ubyla by ta nepříjemná práce, co se s tím teď bude muset dělat. Škoda. Už to je přibitý.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sona*
Datum: 08.06.15 20:09

Ono by to šlo podložit, jenže střecha je "křivě posazená" na domě. Tzn. že palubka dole u ryny je cca. 35cm dlouhá a nahoře u hřebenu cca 45cm. takže by jsme museli téměř každou palubku měřit zvlášt. :((( takhle to bylo jednoduší, jenže po přiložení desky jsme viděli ty nerovnosti na břizolitu. bohužel pozdě...

Datum: 08.06.15 21:40
avatar

Měřit a řezat každou palubku zvlášť není zase až tak strašný. Mám to mnohokrát za sebou, už jsem nějakej barák udělal.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vilik
Datum: 08.06.15 21:37

U nás mistr uřízl roh pytlíku, jako mívají cukráři, a nacpal tam tím rohem hustou směs lepidla a asi písku a do toho pidikousky rozbitých cihel. Ani to netrvalo tak dlouho a nic nezašpinil. Původně jsem měl vymyšlenou zakrývací folii na oboustranně lepící pásce, pak klasicky zaházet, ale to se mu zdálo pracné. Jestli máte možnost půjčit si kostku lešení, asi by to byla možnost. Nebo osadit tu desku a ten cenťák ke zdi vyplnit pružným tmelem.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.